Konferencia Chémia 2016 sa venovala
aj zmenám v chemickej legislatíve v EÚ

Bezpečnému manažmentu chemických látok sa venoval 11. ročník dvojdňovej konferencie Chémia 2016, ktorú organizoval od 20. do 21. septembra v Liptovskom Jáne Zväz chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR.

„Konferencia vytvára priestor na stretnutie zástupcov výrobcov, dovozcov, distribútorov a používateľov chemických látok, testovacích laboratórií a priemyselných zväzov. V súvislosti s prebiehajúcimi zmenami v chemickej legislatíve v Európskej únii poskytla priestor na výmenu skúseností s implementáciou chemickej legislatívy do praxe,“ skonštatoval prezident ZCHFP Roman Karlubík.

V centre pozornosti bola podľa neho medzinárodná iniciatíva chemického priemyslu pod spoločným názvom Responsible Care zameraná na zvyšovanie starostlivosti o životné prostredie, zdravie a bezpečnosť pri výrobe a používaní chemických produktov. „Nariadenia REACH sú novou chemickou legislatívou Európskej únie, ktorej implementácia si vyžiadala značné dodatočné náklady pre priemysel,“ doplnil Karlubík.

„Venovali sme sa aj emisiám do ovzdušia, novému zákonu o odpadoch či novým nariadeniam Európskej únie. Našej pozornosti neuniklo napríklad ani toxikologické testovanie, karcinogény v pracovnom prostredí a endokrinné rozrušovače,“ vymenoval prezident ZCHFP.

Podľa údajov Štatistického úradu SR dosiahlo v minulom roku celkom 275 výrobných slovenských chemických a farmaceutických firiem so zvyšujúcim sa počtom takmer 41.000 zamestnancov tržby viac ako deväť miliárd eur. Na celkovom objeme priemyselnej výroby Slovenska sa podieľali 12,1 %.

Zdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

[printfriendly]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?