Môže byť najvernejším spoločníkom skladníka práve robot?

Robot EffiBOT predstavuje novú verziu plne automatizovaného vozíka, ktorý nielen že sprevádza skladníkov počas ich práce v sklade, ale aj dohliada na väčšinu fyzickej práce, ktorú zamestnanci vykonávajú.

V nemeckom meste Unna dodávateľský reťazec firmy DHL spustil prvotný test, kde použili techniku, pri ktorej sa má za pomoci robota automatizovane prerozdeľovať tovar v sklade.

Robot EffiBOT, ktorý je dielom novozaloženej francúzskej prevádzky Effidence, predstavuje inovatívnu verziu plne automatizovaného vozíka, ktorý nielen že sprevádza skladníkov počas ich práce v sklade, ale aj dohliada na väčšinu fyzickej práce, ktorú zamestnanci vykonávajú. Jeho prvoradou úlohou je bezpečne pracovať v ľuďmi a v blízkosti nich. Počas spomínaného testu predstavoval neoceniteľnú pomoc pre skladníkov, keď niesol všetok náklad a hneď, ako bol plne naložený, automaticky prerozdeľoval objednávky.

Ako vysvetľuje sieťový manažér dodávateľského reťazca firmy DHL Michael Artinger, ktorý bol zároveň zodpovedný za test, vozík vlastne sprevádza skladníka pomedzi regále, a keď sa plne naplní, skladník ho jednoducho pošle na určené miesto, kde prerozdelí objednávky, zatiaľ čo sa k nemu pridá ďalší vozík, čím sa dosiahne viacnásobné prerozdeľovanie objednávok, ktoré tak zefektívni celý pracovný proces.

Takáto pomoc je mimoriadne dôležitá najmä z toho dôvodu, že práce v sklade sa v súčasnosti vykonávajú v oveľa väčšej intenzite a na menších úsekoch, čo je výsledkom menšieho počtu inventúr a zároveň nárastu nakupovania cez internet. V úplne neautomatizovanom prostredí sa skladníci vystavujú práci s ťažkými vozíkmi a vysoké mzdové náklady obmedzujú zamestnávateľa v tom, že môže zamestnať menší počet ľudí, ktorí sa dokážu venovať len jednému prerozdeľovaniu objednávky v danom čase a zároveň sú nútení chodiť po prevádzke na dlhé vzdialenosti.

Odhliadnuc od EffiBOTa sa momentálne testujú i roboty s pridanými funkciami, ako napríklad balenie či skenovanie tovaru. Ako povedal Markus Kückelhaus, viceprezident firmy DHL pre zlepšenia a nové trendy a zároveň šéf centra podpory zákazníkom, v nasledujúcich týždňoch bude DHL testovať rôzne nové typy robotov a tiež rôzne inovatívne systémy.

Pre viac informácií o robotoch kliknite na odkaz Robotics in Logistics, kde nájdete podrobnú správu od zamestnancov DHL.

Zdroj: mhlnews.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?