Technologické centrum si vychováva
vysokoškolských i stredoškolských odborníkov

Technologické centrum spoločnosti Johnson Controls v Trenčíne, ktoré sa od 31. októbra odčlení do spoločnosti Adient venujúcej sa vývoju a výrobe autosedačiek, si vysokoškolských odborníkov vychováva vo svojej réžii. TASR informoval výkonný riaditeľ spoločnosti Adient a riaditeľ Technologického centra v Trenčíne Frank Toenniges.

„Máme veľmi dobrú spoluprácu s vysokými školami tu v Trenčíne, ale aj s ďalšími vysokými školami v Bratislave, Žiline a v Košiciach. Naši odborníci chodia prednášať na vysoké školy na technické témy, ktorým sa venuje naša spoločnosť, následne pozývame študentov na štvortýždňové stáže, aby v našej spoločnosti praxovali a zaučili sa. Prostredníctvom sponzorského programu si vyberáme najlepších študentov. Doteraz 15 až 20 % študentov, ktorí prešli našimi stážami, sa u nás aj zamestnalo,“ skonštatoval Toenniges.

Spoločnosť podľa neho venuje pozornosť aj vzdelávaniu stredoškolákov, najmä zo škôl v Trenčianskom samosprávnom kraji. „Spolupracujeme najmä s umelecky zameranými strednými školami z regiónu. Pomáhame žiakom vyvíjať sa v oblasti navrhovania, vývoja a výroby dizajnu autopoťahov. Za rok ich dokážeme pripraviť tak, že po absolvovaní štúdia sú schopní zamestnať sa u nás ako technici vo výrobe alebo vo vývoji,“ doplnil riaditeľ.

Johnson Controls firmaAdient len v Trenčíne zamestnáva 400 inžinierov, ktorí sa zameriavajú na automobilové sedačky. Navrhujú nové sedačky, vyrábajú sa prototypy a tie sa následne testujú. „Budúcnosť nášho technologického centra vyzerá sľubne. Veríme, že sa nám podarí získať niekoľko kontraktov na vývoj sedadiel pre viacero nových modelov automobilov.

Zároveň by to prispelo k vytvoreniu nových pracovných miest. Očakávame, že by sme počet zamestnancov v našom trenčianskom technologickom centre mohli zvýšiť asi o desať percent,“ uviedol Toenniges s tým, že spoločnosť v Lozorne vyrába a dodáva kompletné sedačky pre automobily Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne a v Žiline sa vyrábajú kompletné sedačky pre automobily Kia Sportage.

Johnson Controls odčlení od 31. októbra svoje aktivity v oblasti výroby automobilových sedadiel a interiérových komponentov do samostatnej firmy Adient. Nová spoločnosť s viac ako 4000 zamestnancami a ôsmimi prevádzkami na Slovensku sa stane jedným z kľúčových zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle.

Adient bude globálnym lídrom na trhu automobilových sedadiel, ktorý v 33 štátoch bude riadiť viac ako 230 prevádzok s približne 75.000 zamestnancami, a ktorému patrí vedúca pozícia na čínskom trhu. Adient, ktorého konsolidované ročné výnosy dosahujú 17 miliárd dolárov, bude dodávať 25 miliónov sedadlových systémov pre viac ako 360 modelov automobilových vozidiel na celom svete.

Zdroj: (TASR); fotografia v článku: johnsoncontrols.com

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?