ABB rozširuje infraštruktúru pre nabíjanie elektromobilov v Nemecku

Najnovšia generácia nabíjacích stojanov je napojená na internet
cez cloudové riešenie, čo umožní aj bezhotovostné platby

Spoločnosť ABB získala od firmy EnBW veľkú objednávku na ďalších 117 nabíjacích staníc pre nemecké diaľnice. Najnovšia generácia nabíjacích stojanov je napojená na internet cez cloudové riešenie, čo umožní okrem iných vecí napríklad aj bezhotovostné platby.

Už vlani si firma EnBW objednala od ABB dokopy 68 takýchto rýchlonabíjacích staníc s kapacitou nabíjania 50 kilowattov (kW). Spolu s najnovšou objednávkou ďalších 117 stojanov rozširuje ABB svoje vedúce postavenie na trhu v oblasti infraštruktúry nabíjania elektrických áut v Nemecku. V Európe a USA je koncern ABB už teraz lídrom na trhu s najširšou inštalovanou bázou nabíjacích staníc.

„Najnovšia objednávka je dôkazom, že ABB je preferovaným partnerom v sektore nabíjania elektrických a hybridných vozidiel v Nemecku,“ uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. „Preto nás teší, že EnBW si opäť do ďalšieho projektu vybral naše technicky vyspelé riešenia. Potreba rýchleho rozširovania infraštruktúry sa opätovne ukázala počas tohtoročného Medzinárodného autosalónu vo Frankfurte, kde takmer všetky automobilky ohlásili masívnu expanziu ich portfólia elektrických áut.”

ABB investuje do elektromobility už od začiatku tohto storočia a od roku 2010 má vo svojej ponuke aj rýchlonabíjacie riešenia. Doteraz bolo vo svete nainštalovaných viac ako 5 000 systémov pre osobné autá a vozidlá verejnej dopravy. Portfólio ABB v jednosmerných rýchlonabíjacích riešeniach začína pri 20 kW nabíjačkách až po 600 kW ultra rýchlonabíjacie systémy pre elektrické autobusy.

Rýchlonabíjacie stanice, ktoré ABB v súčasnosti inštaluje v spolupráci s firmou EnBW, majú nabíjaciu kapacitu 50 kW a sú veľmi kompaktné, vďaka čomu sú maximálne vhodné pre diaľničné odstavné miesta, servisné stanice, firemné parkovacie plochy či vysoko frekventované mestské oblasti. Nabíjacie stanice je možné inštalovať takmer na akomkoľvek parkovacom mieste s možnosťou dobitia do 30 minút.

Platforma ABB Connected Services ponúka nonstop monitoring každej jednej nabíjacej stanice tímom z operačného centra ABB. Služby založené na cloude Azure od Microsoftu umožňujú prediktívne riadenie, ktoré znižuje náklady na prevádzku a zvyšuje čas prevádzkyschopnosti.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti ABB

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?