Test energetickej účinnosti: elektrické autá sú lepšie ako tradičné a vodíkové autá

Elektromobily 1:0 Iné autá.

Pokiaľ chcete jazdiť na tom najčistejšom možnom aute, musíte si vypočítať celkovú well-to-wheels energiu využívania auta a všetko, čo vložíte do jeho nádrže alebo batérie.

Pokiaľ ide o porovnávanie typov vozidiel – vodíkové, benzínové, naftové a elektrické – potom celkové zúčtovanie priemerov odhalí, že elektromobily sú celkovým víťazom efektívnosti. Teda aspoň podľa novej štúdie britskej spoločnosti Transport & Environment.

Výsledky sa k sebe ani len nepribližujú.

Počnúc všetkou obnoviteľnou energiou pre nabíjanie alebo spracovanie benzínu/nafty alebo vodíka, elektromobily získali celkovú 73 % efektívnosť  v porovnaní s 22 % pre vodíkové vozidlá a 13 % pre tradičné autá so spaľovacím motorom.

Samozrejme tu je však veľa detailov, ktoré musia byť rozobraté do detailov.

Napríklad, T&E tvrdí, že fosílne vozidlá stratia 70 % svojej energie vo svojich nádržiach kvôli neefektívnym motorom.

To môže byť dobrý priemer, avšak Toyota dobre argumentuje tvrdením, že jej najnovší Prius má 40 % tepelnú účinnosť, čo znamená 60 % stratu energie, a nie 70 %.

Taktiež, úroveň úspešnosti na ktorej sa elektromobil nabíja zohráva veľkú rolu vo well-to-wheels efektívnosti. Nakoniec, podľa pôsobenia T&E sa dá usúdiť, že spoločnosť využila čísla v štúdii o Európskej elektrickej sieti a Európskych MPG čísiel. Čudné však je, že pôvodná správa T&E sa nedá nikde nájsť.

Samozrejmosťou aj je, že takáto štúdia nie je nevyhnutne aplikovateľná na vašu osobnú situáciu. Ako bolo diskutované veľakrát predtým, podobné porovnanie elektromobilov a hybridov má rôzne regionálne rozdiely, pričom sa neberie do úvahy variácia špecifického vozidla.

Pri zahrnutí všetkých malých a väčších premenných, v niektorých prípadoch nie je elektromobil najefektívnejšou metódou. Ak sa však na to pozriete všeobecne, pravdepodobne pre vás bude lepšie svoje auto nabíjať, než ho dotankovať. Pokiaľ máte iný názor, kľudne nám ukážte svoju matematiku.

zdroj fotografie: greencarreports.com

zdroj: greencarreports.com, zdroj titulnej fotografie: greencarreports.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 7
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?