Francúzska vláda si od Alstomu
objednala 21 vysokorýchlostných vlakov TGV

Francúzska vláda si od Alstomu objednala 21 vysokorýchlostných vlakov TGV. To umožní francúzskemu priemyselnému koncernu zachovať produkciu v závode, ktorý sa nachádza v severofrancúzskom meste Belfort. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Alstom v septembri oznámil, že plánuje presunúť 400 zo 480 pracovných miest zo závodu v Belforte do továrne v Reichsoffene a obmedziť operácie v závode z dôvodu poklesu objednávok.

Koncern dnes uviedol, že plán, ktorý predstavil štátny tajomník pre priemysel Christophe Sirugue a šéf Alstomu Henri Poupart-Lafarge, umožní zachovať priemyselné aktivity v Belforte. Francúzska vláda, ktorá vlastní v Alstome 20 %, si objednala 21 vlakov TGV Euroduplex a 20 posunovacích lokomotív. Okrem toho potvrdila objednávku na 30 InterCity vlakov.

Alstom dodal, že sa zaviazal modernizovať svoje operácie v závode v Belforte, pričom do roku 2019 v tejto súvislosti mal zamestnať 150 ľudí. Spoločne s priemyselnými a finančnými partnermi spoločnosť investuje do nevyhnutnej diverzifikácie závodu v Belforte.

Pozrieť si môžete aj krátke video zobrazujúce rýchlosť týchto vlakov:

Zdroj: (TASR), titulná fotografia: 4rail.net

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?