Roboty ABB ukazujú najnovší model Porsche cez kamery

Porsche a ABB prekvapili projektom pre fanúšikov. Prezeranie áut cez kamery v reálnom čase:

Model Porsche 911 si fanúšikovia po celom svete môžu prezerať pomocu kamier pripevnených na robotoch ABB.

Porsche 911 sa už pri svojom prvom predstavení pred 50 rokmi stalo ikonou automobilky. A práve 50. výročie tohto ikonického modelu sa Porsche rozhodlo oslávil špeciálnou limitovanou edíciou najnovšieho modelu 911 v zlatej farbe. Roboty od ABB prinášajú pomocou kamier pohľad na toto auto všetkým jeho priaznivcom.

Porsche 911 je vystavené v presklennom priestore pred múzeom Porsche v nemeckom Stuttgarte a počas júna 2017 si fanúšikovia mohli online odkiaľkoľvek vo svete prezerať nový model pomocou unikátneho interaktívneho nástroja, kde si sami riadili dvoch robotov ABB IRB 4600 s nainštalovanými kamerami.

Experti z ABB a predstavitelia automobilky Porsche spolupracovali na vytvorení tejto technicky náročnej úlohy, ktorá si vyžadovala koordináciu riadenia pohybu dvoch robotov, kde sa každý z nich pohybuje v 6 osiach s kamerami na ďalších 2 osiach. Roboty IRB 4600 s výškou okolo 2 metrov a dosahom tiež zhruba 2 metrov sa bežne využívajú v priemyselných aplikáciách, akými sú napríklad oblúkové zváranie a obsluha strojov.

Projektový tím využil softvér ABB RobotStudio na vizualizáciu všetkých možných pohybov robota, na základe čoho ich ešte pred inštaláciou prispôsobil tak, aby bola zabezpečená hladká prevádzka robotov v realite. Dostatočný dosah robotov dáva návštevníkom webstránky možnosť prezrieť si celé auto z akéhokoľvek uhla a bez toho, aby medzi robotmi samotnými alebo medzi robotom a autom došlo ku kolízii.

Keďže roboty museli byť pripravené a v pohybe 24 hodín denne, spoločnosť ABB zabezpečila projekt aj pomocou platformy ABB Ability Connected Services, ktorá monitoruje stav a výkonnosť robotov a v prípade čo i len nepatrného ohrozenia ich prevádzky okamžite posiela operátorom upozornenie. Žiadna neplánovaná odstávka teda ich prevádzku nemôže ohroziť.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti ABB

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?