Byton dokončuje koncept elektromobilu SUV M-Byte

Mladá start-upová spoločnosť Byton, ktorá sídli v Číne, dokončuje koncept Byton M-Byte.

Spoločnosť má pobočky v Severnej Amerike a v Európe. Prvým produktom spoločnosti je elektrické vozidlo M-Byte Concept. Hoci ho spoločnosť považuje za SUV, vyzerá skôr ako vylepšený hatchback. M-Byte je o niekoľko centimetrov dlhší ako Mercedes-Benz GLC SUV, ale vonkajšie rozmery sú podobné. Pravdepodobne „ho obujú“ do 22-palcových pneumatík, ktoré budú optimalizované pre efektívnu jazdu po meste a diaľnici.

Byton M-Byte concept

Byton M-Byte concept

M –Byte bude ponúkaný buď s pohonom zadných kolies, alebo všetkých štyroch kolies. K dispozícii budú dve veľkosti batérii a to 71 kWh a 95 kWh. Dojazd by mal byť okolo 400 km. Kapacita batérie a rozsah je konkurencieschopný s ponukou spoločností Audi, Jaguár či Tesla. V ponuke bude vzadu uložený elektromotor, ktorý má dosahovať výkon asi 200 kW (272 k) a krútiaci moment 400 Nm. Alternatívou bude štvorkolka disponujúca približnými parametrami 345 kW (470 k) a 710 Nm. 

Elektromobil M-Byte bude jedinečný tým, že nebude mať klasické kľučky na dverách a namiesto spätných zrkadiel bude používať kamery, ktoré budú vyhodnocovať premávku.

Byton M-Byte concept

Byton M-Byte concept

Interiér

Charakteristickým znakom elektromobilu M-Byte bude jeho 48 palcový displej namiesto prístrojovej dosky. Displej pracuje so 7 palcovým touchpadom na volante a 8 palcovým touchpadom medzi vodičovými a spolujazdcovymi sedadlami. Vodič aj spolujazdec budú schopní ovládať takmer každý aspekt M-Byte pomocou ovládacích prvkov s viacerými gestami. Robustný systém hlasového ovládania bude pracovať s mnohými funkciami vozidla.

Byton M-Byte concept

Byton M-Byte concept

Jedinečnou vlastnosťou M-Byte je, že pri parkovaní sú predné sedadlá schopné sa otáčať k sebe o 12 stupňov, aby sa uľahčila konverzácia. Spoločnosť Byton nezabúda ani pasažierov na zadných sedadlách. K dispozícii budú mať taktiež vlastné tablety, ktoré sú prepojené s elektromobilom, čo umožní cestujúcim hrať hry alebo využívať funkcie informačného systému M-Byte.

Byton M-Byte concept

Byton M-Byte concept

Informačný systém by sa mal sám učiť a ukladať si všetky vaše dáta pomocou Amazon Alexavlastným portálom Byton. Systém ponúka prispôsobenú podporu navigácie a plánovania. Môže dokonca pomôcť aj pripomenúť nákupný zoznam.

Cena a dátum vydania

Model M-Byte sa má pohybovať okolo 45 000 dolárov. Spoločnosť Byton deklarovala 85%  pripravenosť modelu M-Byte. Dátum začiatku predaja nie je známy no sériová výroba sa má spustiť do konca roka.


Zdroj: byton.com, edmunds.com
Zdroj fotografií: motor1.com, edmunds.com, autoblog.com
Autor: Veronika Kašiarová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?