Elektrický motocykel Zero SR/F je tu

Model Zero SR/F bol predstavený verejnosti 25. februára a svojim zovňajškom sa zaradil do kategórie športových naked motocyklov. Jeho nový, agresívnejší dizajn so sebou priniesol i také prvky, na ktoré od tohto výrobcu nie sme zvyknutí. Možnosť nabitia batérie z 0% na 95% za jednu hodinu je čerešničkou na torte.

Konečná rýchlosť 200 km/h

14,4 kWh batéria, ktorá bola použitá aj v predošlých modeloch S a SR, postačí až na 322 kilometrovú jazdu v meste s doplnkovým Power Tankom. Bez neho to vychádza na 257 km v meste, alebo 129 km po diaľnici.

Motor Z-FORCE 75-10

Motor Z-FORCE 75-10

Elektrický motocykel Zero SR/F v sebe ukrýva Motor Z-FORCE 75-10, ktorý je vylepšením motora modelu SR 75-7. Číslo 7 značí šírku magnetov statoru, teda 7 centimetrov. Magnety v novom motore majú mať 10 centimetrov. Zároveň je to aj najväčší motor v histórii spoločnosti, ktorý ponúka celkom slušný výkon 80 kW (110 koní) a 190 Nm. Konečná rýchlosť 200 km/h tiež stojí za spomenutie.

Zero SR/F 2019 elektrický motocykel

Zero SR/F 2019 elektrický motocykel

Zero motocykel s doposiaľ najväčším výkonom váži 226 kg, čo je úplne prijateľná váha vo svete elektrických motocyklov.

Čo sa týka nabíjania, máme na výber hneď z niekoľkých levelov. Nový Rapid Charge System ponúka možnosť konfigurácie na 3 kW, 6 kW, 9 kW alebo 12 kW nabíjanie. To posledné nám dokáže poskytnúť nabitie z 0% na 95% už za 1 hodinu.

Rapid Charge system nabíjanie

Rapid Charge system nabíjanie

Prvý, plne „smart“ motocykel je na svete

Operačný systém Cypher III je v tomto modeli kombinovaný s MSC systémom Bosch. Táto kombinácia prináša prvotriedny systém ABS, riadenie brzdenia v zákrutách, riadenie trakcie a riadenie krútiaceho momentu.

OS Cypher III a 5" TFT LCD displej

OS Cypher III a 5″ TFT LCD displej

Na plnofarebnom, 5-palcovom TFT LCD displeji si sami môžeme vybrať, ktoré informácie chceme vidieť počas jazdy.

K nášmu motocyklu môžeme byť pripojení kedykoľvek pomocou aplikácie. Čo to znamená? Predsa to, že ide o prvý motocykel, ktorý je pripojený k IoT. Táto konektivita nám prináša možnosť pozorovania stavu motocykla a jeho nabíjania, zdieľania údajov jazdy a tiež sledovania aktualizácii systému.

Novinka Zero SR/F by určite stála za pokus. Cenovo patrí do vyššej kategórie, nemusí však smútiť ani ten, kto by si motorku rád iba vyskúšal. Stále je tu možnosť skúšobnej jazdy. My sme si ju už zarezervovali, a vy?


Zdroje: zeromotorcycles.com, electrek.co, rideapart.com
Zdroje fotografií: zeromotorcycles.com, electrek.co, cnet.com
Zdroj videa: youtube.com
Autor: A. A.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 9
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?