Nový Touareg vyrazí z Bratislavy do Pekingu

Najnovší prírastok do produktového portfólia spoločnosti Volkswagen Slovakia

Prvý Volkswagen Touareg 3. generácie sa vydáva na cestu na svetovú premiéru do Číny

Najnovší prírastok do produktového portfólia spoločnosti Volkswagen Slovakia, Volkswagen Touareg 3. generácie, vyrazil na dlhú cestu na svetovú premiéru v Číne. Tá sa uskutoční 23. marca 2018 v Pekingu.

S maskovaným Touaregom sa z bratislavského závodu spoločnosti Volkswagen Slovakia vybral na vyše 3-týždňovú jazdu rekordér na dlhé trasy Rainer Zietlow. Symbol úspechu Volkswagen Slovakia – model Volkswagen Toaureg – sa bude aj naďalej vyrábať v bratislavskej Devínskej Novej Vsi pre celý svet.

Stelesnenie predstáv značky Volkswagen vo veci dizajnu, technológií a dynamiky jazdy – nový Volkswagen Touareg začal (alebo otvára) ďalšiu kapitolu svojej úspešnej histórie. „Sme hrdí, že sa takýto výborný automobil vyrába v Bratislave už 16 rokov,“ povedal Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia. „Bez našich motivovaných a angažovaných zamestnancov by to nebolo možné,“ zdôraznil Sacht.

Takmer milión Toauregov

Od roku 2002 bolo v Bratislave vyrobených takmer milión Touaregov. Nový Touareg rovnako ako aj jeho predchádzajúce generácie spĺňa nároky najnáročnejších zákazníkov.

Volkswagen Slovakia preinvestoval celkovo za roky 2012 – 2016 približne 1,9 miliardy eur aj v súvislosti s nábehmi výroby novej generácie Volkswagen Touareg, ako aj ďalších SUV modelov vyrábaných v Bratislave. Aj vďaka týmto modelom našli vo Volkswagen Slovakia prácu ďalšie stovky zamestnancov. Za ostatné roky pribudlo v Devínskej Novej Vsi viac ako 2 000 pracovných miest. Volkswagen Slovakia však aj naďalej hľadá pracovníkov predovšetkým do výrobných oblastí pre montáž, karosáreň či lakovňu.

Viac ako trojtýždennú cestu absolvuje s novým maskovaným Touaregom z Bratislavy na svetovú premiéru do Pekingu rekordér na dlhé trasy Rainer Zietlow. V Číne budú 23. marca 2018 predstavené všetky technické parametre, ako aj podrobnosti k výbave tohto automobilu. „Prajem novému Touaregu šťastnú a bezpečnú cestu a, samozrejme, aj veľa spokojných zákazníkov,“ dodal Sacht.

Modelová séria Volkswagen Touareg sa dá bezpochyby označiť ako veľmi úspešná. Osvedčil sa v najrôznejších podmienkach – na mestských cestách, rely tratiach a úspechy slávil v rokoch 2009 – 2011 aj na Rely Dakar.


Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Volkswagen Slovakia

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?