Legenda sa vracia nová Toyota GT Supra

LEGENDA MENOM TOYOTA SUPRA

Koniec 80. a začiatok 90. rokov , pokrok v elektronike a aj v automobilovom priemysle otvorilo dvere, do úplne nového sveta

Do interaktívneho sveta a do hry The Need For Speed kde sme mali po prvýkrát česť stretnúť sa s Toyotou Supra. Rýchlosťou patrila k tým pomalším automobilom, no niečo na nej bolo vždy zaujímavé.

Toyota Supra v Need for Speed v drifte

Druhý intenzívny kontakt prebehol prostredníctvom filmov Rýchlo a zbesilo, kde Supra mala vždy významnú úlohu. O niekoľko mnoho rokov bola Supra stále veľmi obľúbená, práve jej verzia z filmu Rýchlo a zbesilo

Toyota Supra v pravo zachytená z filmu Rýchlo a Zbesilo

Svojím vzhľadom a výkonom sa toto auto stálo neoddeliteľnou súčasťou drifftového sveta. Tento unikátny kúsok bol sen každého malého chlapca. V roku 2019 Toyota Supra prichádza v novom svetle.

Nová generácia Toyoty GT Supri

Pohonné ústrojenstvo

Nová 5. generácia Toyoty Supra bola vyvíjaná spolu s automobilkou BMW.  Supra je typu karosérie coupé.  Poohonné ústrojenstvo – trojlitrový 6 valcový radový preplňovaný motor s výkonom 340 koní a krútiacim momentom 500 Nm s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Cena za základnú

Toyota GT Supra predok

verziu by sa mala pohybovať okolo 44 000 €.

Exteriér

Exteriér novej Toyoty GR Supry 2019 vychádza čisto z dielne Toyoty a športového oddelenia Gazoo Racing, ktoré stálo aj pri vývoji Toyoty Yaris GRMN. Je úctyhodné, že Toyota napriek honbe za emisiami sa chce venovať aj športovým automobilom.

Predná časť pozostáva z typicky veľkých svetiel, ktoré obsahujú šesť segmentov LED svetiel.  A veľké nasávanie vzduchu v prednom nárazníku, ktoré je v prevažnej miere funkčné. Zaujímavým prvkom je pozdĺžna priehlbina v strede strechy, rovnako ako dvere auta. Okrem toho má nová Toyota Supra 2019 dva výfuky.

Interiér

vyzerá byť nadpriemerne dobre spracovaný, palubná doska je jednoduchá, s horizontálnym členením. K dispozícii sú samozrejme športové sedadlá iba vpredu, keďže nová Toyota Supra 2019 je len 2-miestne auto. Prístrojový panel je už digitálny, resp. s digitálnymi budíkmi, no číslice otáčkomera sú fyzické. Vyššia výbava má k dispozícii aj možnosť dvojfarebného prevedenia interiéru v kombinácii čiernej a červenej kože.

Interiér Toyta Supra GT 2019

Ako každé auto ma svoje ale, ako prvé si môžeme všimnúť tvar a samostatný volant. Je vám podobný z iného auta ? Aj vy ste si všimli že, je to volant z BMW? Infotainment je opäť totožný s tým z BMW, rovnako ako ovládače na stredovej konzole. Motor a prevodovka sú tiež od BMW. Nehovoriac o tom, že mať v takomto jazdecky a tuningovo ladenom nástupcovi je automat. Okrem toho sa tu nachádza audiosústava JBL ktorá nie je veľmi známa tým že je dobrá ale práve naopak. aj keď ma svoje nedostatky za  mňa osobne palec hore  je krásna.


Zdroj článku: AutoMoto

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?