Modernizovaný Mercedes-AMG S 63 4MATIC+ a S 65

Čo poviete na tento športovo vylepšený model?

S výrazným vylepšením dynamiky jazdy a vzhľadu prichádza Mercedes-AMG model S 63 4MATIC+. Štvorlitrový nový motor AMG V8 biturbo s odpájaním jednotlivých valcov nahrádza doteraz dostupný 5,5 litrový motor V8 biturbo a poskytuje vyšší jazdný výkon a zároveň výrazne nižšiu normovanú kombinovanú spotrebu paliva 8,9 l/100 km.

Nový hnací agregát je napriek nižšiemu zdvihovému objemu výkonnejší (450 kW/612 k; 900 Nm) a zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Nová deväťstupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT umožňuje ešte agilnejšiu odozvu ako doteraz dostupná 7-stupňová. O optimálnu trakciu sa stará plne variabilný nový pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+. Modernizáciu novinky uzatvára nový dizajn exteriéru a exkluzívneho interiéru, ktorej sa dočkal aj špičkový model S 65. Ten využíva 6,0-litrový motor V12 biturbo (463 kW/630 k; 1 000 Nm) s kombinovanou spotrebou paliva: 11,9 l/100 km. Obidve novinky vďaka najvyššiemu vývojovému stupňu motorov V8 biturbo a V12 biturbo poskytujú vyšší výkon aj krútiaci moment ako porovnateľné vozidlá svojej kategórie.

Expresívny vzhľad obidvoch modelov zvýrazňujú okrem iného nové svetlomety s technológiou MULTIBEAM LED, modernizovaný spojler predného nárazníka s dizajnom krídla prúdového lietadla či výrazné, upravené koncovky výfuku. Celkový dojem uzatvára modernizovaný spojler zadného nárazníka s vložkou difúzora.

„Charakteristickými vlastnosťami nových modelov Mercedes-AMG S 63 4MATIC+ a S 65 je pôsobivá výkonnosť, skvelé jazdné vlastnosti a výrazný dizajn. Vďaka modelu S 63 sme okrem toho uskutočnili veľký vývojový krok, ktorý potvrdzuje naše najvyššie ambície v oblasti dynamiky jazdy, jazdných výkonov, trakcie, výbavy a presvedčivého komfortu v tomto segmente. Špičkovým predstaviteľom Triedy S je naďalej model S 65 so 6,0-litrovým hnacím agregátom V12 biturbo s vysokým krútiacim momentom,“ zdôrazňuje Tobias Moers, predseda vedenia spoločnosti Mercedes-AMG GmbH.

Jazdné charakteristiky oboch modelov môže nastaviť vodič napríklad štyrmi jazdnými programami AMG DYNAMIC SELECT: Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny a nezávisle od nich sa dá tlačidlom M priamo aktivovať manuálny režim. Pre oba modely je teraz k dispozícii aj funkcia PRETEKÁRSKY ŠTART. Trojstupňový elektronický systém stabilizácie ESP® podľa želania ponúka vyššiu bezpečnosť alebo vyšší pôžitok z jazdy.

Pre obidve novinky je v ponuke množstvo doplnkových prvkov zo štúdia AMG Performance Studio a tiež Balík Night.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: