Modernizovaný Mercedes-AMG S 63 4MATIC+ a S 65

Čo poviete na tento športovo vylepšený model?

S výrazným vylepšením dynamiky jazdy a vzhľadu prichádza Mercedes-AMG model S 63 4MATIC+. Štvorlitrový nový motor AMG V8 biturbo s odpájaním jednotlivých valcov nahrádza doteraz dostupný 5,5 litrový motor V8 biturbo a poskytuje vyšší jazdný výkon a zároveň výrazne nižšiu normovanú kombinovanú spotrebu paliva 8,9 l/100 km.

Nový hnací agregát je napriek nižšiemu zdvihovému objemu výkonnejší (450 kW/612 k; 900 Nm) a zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Nová deväťstupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT umožňuje ešte agilnejšiu odozvu ako doteraz dostupná 7-stupňová. O optimálnu trakciu sa stará plne variabilný nový pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+. Modernizáciu novinky uzatvára nový dizajn exteriéru a exkluzívneho interiéru, ktorej sa dočkal aj špičkový model S 65. Ten využíva 6,0-litrový motor V12 biturbo (463 kW/630 k; 1 000 Nm) s kombinovanou spotrebou paliva: 11,9 l/100 km. Obidve novinky vďaka najvyššiemu vývojovému stupňu motorov V8 biturbo a V12 biturbo poskytujú vyšší výkon aj krútiaci moment ako porovnateľné vozidlá svojej kategórie.

Expresívny vzhľad obidvoch modelov zvýrazňujú okrem iného nové svetlomety s technológiou MULTIBEAM LED, modernizovaný spojler predného nárazníka s dizajnom krídla prúdového lietadla či výrazné, upravené koncovky výfuku. Celkový dojem uzatvára modernizovaný spojler zadného nárazníka s vložkou difúzora.

„Charakteristickými vlastnosťami nových modelov Mercedes-AMG S 63 4MATIC+ a S 65 je pôsobivá výkonnosť, skvelé jazdné vlastnosti a výrazný dizajn. Vďaka modelu S 63 sme okrem toho uskutočnili veľký vývojový krok, ktorý potvrdzuje naše najvyššie ambície v oblasti dynamiky jazdy, jazdných výkonov, trakcie, výbavy a presvedčivého komfortu v tomto segmente. Špičkovým predstaviteľom Triedy S je naďalej model S 65 so 6,0-litrovým hnacím agregátom V12 biturbo s vysokým krútiacim momentom,“ zdôrazňuje Tobias Moers, predseda vedenia spoločnosti Mercedes-AMG GmbH.

Jazdné charakteristiky oboch modelov môže nastaviť vodič napríklad štyrmi jazdnými programami AMG DYNAMIC SELECT: Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny a nezávisle od nich sa dá tlačidlom M priamo aktivovať manuálny režim. Pre oba modely je teraz k dispozícii aj funkcia PRETEKÁRSKY ŠTART. Trojstupňový elektronický systém stabilizácie ESP® podľa želania ponúka vyššiu bezpečnosť alebo vyšší pôžitok z jazdy.

Pre obidve novinky je v ponuke množstvo doplnkových prvkov zo štúdia AMG Performance Studio a tiež Balík Night.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?