Volkswagen dosiahol významný miľnik, na konte má už 150 miliónov vozidiel

Počas toho, ako sa Volkswagen snaží prejsť od emisného škandálu k sľubu sústrediť sa na elektromobily, nemecká značka má v súčasnosti dôvod na oslavu.

Spoločnosť má na konte už 150 miliónov vozidiel, pričom jubilejné číslo padlo práve na elektrický Golf GTE, ktorý sa vyrobil minulý týždeň vo Wolfsburgu.

Dosiahnutie tohto míľnika trvalo Volkswagenu 80 rokov. Od svojho založenia v roku 1937, spoločnosť vyrábala vozidlá už vo viac ako 50 miestach v 14 krajinách okolo celého sveta.

Okrem toho, že výročné auto oslavuje záväzok Volkswagenu vyrábať elektromobily, taktiež poukazuje na zohranie kľúčovej role Golfu v dosiahnutí „veľkej sto päťdesiatky“. Do roku 2013 predala spoločnosť 30 miliónov modelov Golf, a s novou 7. generáciou toto číslo skočilo na súčasných 34 miliónov predaných áut.

Volkswagen počas svojej histórie taktiež vyrobil 17 miliónov Polo, 19,5 miliónov Jetta a viac ako 20 miliónov Passatov. Starý Volkswagen Beetle bol ďalší prominentný model, ktorý mal vplyv na vývoj spoločnosti v povojnovom období, kedy bolo dokopy vyrobených 21,5 miliónov áut, pokým sa výroba v Mexiku nezastavila v roku 2003.

Masívna továreň vo Wolfsburgu taktiež významne prispela k dosiahnutiu tohto úspechu. Od začiatku výroby pred 72 rokmi sa tu doposiaľ vybudovalo viac než 44 miliónov vozidiel.

V súčasnosti má Volkswagen v ponuke viac ako 60 modelov. Ešte tento rok začne predávať viac ako 10 nových vozidiel. Od roku 2020 prinesie na trh svoje I.D. elektromobily, pričom do roku 2025 ich plánuje mať na cestách viac ako 1 milión.

zdroj fotografie: msn.com

zdroj: msn.com, zdroj titulnej fotografie: msn.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?