Audi odhalilo plány pre vývoj „smart energy“ siete, ktorá bude konkurovať Tesla Energy

Čo chystá Audi?

Audi sa pridalo na zoznam automobilových spoločností, ktorá spustí vlastné solárne panely a akumulátory energie.

Vyzerá to tak, že spustenie divízie Tesla Energy v roku 2015, a jej následný vývoj solárnej energie a akumulovania energie vytvorila dostatočný buzz v priemysle. Najnovšou konkurenciou, ktorá bude nasledovať túto cestu, je Audi, ktoré oznámilo vytvorenie vlastnej „Smart Energy“ siete.

Audi chce v základe vyvinúť sofistikovanú a inteligentnú rozvodnú sieť. V súčasnosti je pilotný projekt spustený v domácnostiach v nemeckom meste Ingolstadt a Zürichu. Zahŕňa to testovanie výsledkov kombinácie fotovoltaických systémov rôznych veľkostí so stacionárnymi akumulátormi. Audi sa spojilo so švajčiarskou spoločnosťou Ampard,  dodávajúca kontrolný softvér, ktorý snáď dosiahne inteligentnú distribúciu solárnej energie.

Cieľom je spojiť automobilový, domáci, ako aj napájací zdroj v jednej sieti, s pridaným bonusom priamej integrácie rozvodnej siete.

Dr. Hagen Seifert, vedúci udržateľných produktových konceptov Audi, sa podelil o detaily v tlačovej správe spoločnosti:

„Pozeráme sa na elektrickú mobilitu v kontexte celkového systému dodávania energie, ktorý sa zvyšujúco zakladá na obnoviteľných zdrojoch. Hráme rolu pioniera v rekvalifikácii rovnováhy energetického trhu. Výrobcom umožňujeme napájať energiu na sieť ako súčasť pilotného projektu. To je po prvýkrát možné na úrovni individuálnych domácností, čo pomáha k vyrovnaniu celkovej rozvodnej siete.“ 

Vypracovaním plánov Audi taktiež spomenulo širší cieľ dosiahnuť „bezemisnej prémiovej mobility,“ ktorou spoločnosť „hľadá služby presahujúce rámec automobilu ako produkt“.

Nasledovanie unikátneho modelu Tesly diverzifikácie spoločnosti

Vyzerá to tak, že Audi sa inšpirovalo od Tesly. Tesla v skutočnosti nastavila štandard pre iné spoločnosti na nasledovanie, dokázaním, že ukladanie energie a vývoj elektromobilov sa môže uskutočniť v rovnaký čas. Jedným z najvýznamnejších a dynamických prejavov bola práca Tesly pri obnovení energie na ostrove Puerto Rico týždeň potom, čo bolo zasiahnuté dvoma hurikánmi.

Žijeme vo svete, kde je na nás fráza „diverzifikácia“  hodená viac, než kedykoľvek predtým. Tento typ diverzifikácie je však ten, ktorý by sme mali podporovať. Prináša so sebou myšlienku zlepšiť životy čo najviac ľudí.

Najlepšia myšlienka, ktorá vystihuje diverzifikáciu, vyslovil Elon Musk, pričom myšlienka je veľmi jasná:

„Svetu nechýba viac automobilových spoločností. Svetu chýba viac udržateľných energetických spoločností.“


zdroj: interestingengineering.com, zdroj titulnej fotografie: interestingengineering.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?