Premiérový Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

V Pekingu mala premiéru štúdia Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, využívajúca štyri kompaktné synchrónne elektromotory (spolu 550 kW/750 k) s permanentným magnetom a plne variabilný náhon na všetky kolesá. Štúdia s veľkorysými rozmermi (dĺžka/šírka/výška: 5 260/2 110/1 764 milimetrov) kombinuje prednosti exkluzívneho sedanu a zároveň SUV, ako je veľký priestorový komfort, vyvýšená poloha sedenia alebo atletický vzhľad.

Popri dvoch typoch karosérií zároveň zlučuje prvky dvoch kultúr: západnej i ďalekého východu. Pri vozidle sa uplatnili len tie najkvalitnejšie materiály, tradičné umenie remeselnej výroby, jedinečnosť a individualizácia ale napríklad i ebenové drevo, tradične používané v čínskom nábytku. Na jednej strane nechýba rozsiahla ponuka infotainmentu či relaxačných programov a riadeného komfortu ENERGIZING. Na druhej je ako zvláštnosť aj možnosť servírovania (tiež počas jazdy) rozličných druhov čaju z predĺženej stredovej konzoly s integrovaným vyhrievaným podnosom s čajovou súpravou.

„Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je úplne nový archetyp, aký zatiaľ nikto nevidel,“ vysvetľuje Gorden Wagener, hlavný dizajnér spoločnosti Daimler a pokračuje: „Naša koncepcia spája DNA vozidla kategórie SUV a sedanu do ultramoderného SUV v trojpriestorovom dizajne. Zmyselnosťou a rýdzou rafinovanosťou sme vytvorili nadčasové vozidlo, ktoré zdôrazňuje postavenie značky Mercedes-Maybach ako ultimatívnej luxusnej značky.“

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury s akumulátorom s kapacitou 80 kWh má normovaný dojazd viac ako 500 km a dosahuje maximálnu rýchlosť (elektronicky obmedzenú) 250 km/h. Pomocou rýchlonabíjačky (s nabíjacím výkonom až 350 kW na báze štandardu CCS) sa už za päť minút zvýši dojazd vozidla približne o 100 km. Do akumulátoru sa môže nabíjací prúd prenášať aj bezkontaktne cez elektromagnetické pole pod vozidlom.


Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?