Úspech českej spoločnosti Continental Barum

Spoločnosť Continental vyvíja inteligentné technológie pre mobilitu ľudí a produktov. Ako spoľahlivý partner ponúka tento medzinárodný dodávateľ automobilového priemyslu, výrobca pneumatík a priemyslový partner udržateľné, bezpečné, pohodlné, individuálne a cenovo dostupné riešenia.

V roku 2015 dosiahol tento koncern so svojimi piatimi divíziami Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires a ContiTech obrat približne 39,2 miliardy eur a v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 212 000 pracovníkov v 55 krajinách sveta.

Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Meclově, Otrokovicích a Trutnově. Slovensko zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Celkovo v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva cez 19 000 pracovníkov.

Spoločnosť Continental Barum s takmer 85 ročnou tradíciou gumárenskej výroby patrí k najväčším a najvýznamnejším zamestnávateľom Zlínskeho kraja. Momentálne zamestnáva viac ako 4700 zamestnancov, ktorých priemerná mzda každoročne rastie a teraz presahuje čiastku 38 tisíc českých korún (v prepočte 1405 eur).

Spoločnosť z Otrokovíc patrí medzi tie spoločnosti, ktoré myslia aj na svoje okolie, podporuje miestne vzdelávacie, kultúrne aj športové inštitúcie. Svojimi ekologickými krokmi minimalizuje dopady svojej industrializácie na životné prostredie a zaraďuje sa medzi spoločensky zodpovedné firmy.

Continental Barum s.r.o. v Otrokoviciach bola v Júli 2016 ocenená titulom „Zamestnávateľ roka 2016“ do 5000 zamestnancov. Minulý rok sa medzi silnou konkurenciou rôznych priemyselných, bankových a poradenských firiem spoločnosť Continental Barum umiestnila v prestížnej TOP 5 v kategórii Sodexo Zamestnávateľ roku 2015 do 5000 zamestnancov na štvrtom mieste. Výsledok tento rok bol tak o jedno miesto lepší ako v predchádzajúcom roku.

V súťaži Zamestnávateľ roka sa k hodnoteniu firiem používa metodika Saratoga. Základnými kritériami tohto medzinárodne uznávaného ukazovateľa je: počet hodín školení, náklady na vzdelávanie, investície na charitu a podporu miestnych spoločenstiev. Všetko prepočíta na zamestnanca. Ďalej mzdové náklady na zamestnanca, náklady na zamestnanecké výhody na zamestnanca, miera interného povyšovania, miera kariérneho vývoja, počet dní absencie na zamestnanca, miera dobrovoľných odchodov, celkové náklady na odmeňovanie k výnosom a k nákladom, dobrovoľníctvo a zisk na jedného zamestnanca.

V kategórii firiem do 5000 zamestnancov úspech zaznamenala aj sesterská spoločnosť Continental Automotive Czech Republic s.r.o., ktorá v republikovom meradle tiež patrí do TOP 5 najlepších firiem.

Ponúkame vám k nahliadnutiu aj krátke dokumentárne video o spoločnosti Continental Barum  s.r.o.

Zdroj: Upravená tlačová správa spoločnosti Continental Barum s.r.o., vydané so súhlasom spoločnosti Continental s.r.o. ako nášho generálneho partnera

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?