Najekonomickejšia nabíjačka elektromobilov je ABB

EVLunic je najnovším prírastkom na trhu nabíjacích staníc. Novinka z dielne ABB predstavuje z jej portfólia najekonomickejšie riešenie nabíjania elektromobilu. EVLunic je nabíjačka „rodinného typu“ a je určená pre nabíjanie striedavým prúdom. Vhodná je takpovediac do každého počasia, na vonkajšie i vnútorné použitie. So stupňom ochrany IP54 ju možno používať v teplotnom pásme od -25 C do +50 C. Pred mechanickým poškodením má stupeň ochrany IK08.

 

Nabíjačka EVLunic je dostupná v štyroch typových úrovniach (tab.1). Vyššie modely dokážu komunikovať prostredníctvom priemyselného štandardizovaného protokolu nabíjacích staníc OCPP (Open Charge Point Protocol), ktorý poskytuje napríklad vzdialený dohľad a komunikáciu pre servis vrátane manažmentu nabíjania, alebo identifikáciu používateľa kartou RFID (Radio-Frequency Identification). Stanica spĺňa normy IEC 61000-6-3 o elektromagnetickej kompatibilite pre obytné prostredie. Meranie spotreby elektrickej energie zabezpečuje technológia samotnej stanice.

 

Najekonomickejšia nabíjačka elektromobilov je ABB

Vybrať si možno z troch výkonových radov – 4,6 kW s 1-fázovým prívodom pre typ B až po 11 kW a 22 kW  s 3-fázovým prívodom pre typ B+, Pro S a ProM. Pre svoj kompaktný dizajn a malé rozmery -50x25cm, sa jednoducho inštaluje na stenu budovy, alebo na samostatný podstavec. Jednotlivé modely majú rôzne možnosti výbavy – káblov, konektorov, podstavca (tab.2), čo výrazne zvyšuje flexibilitu využitia nabíjačky.

 

Najekonomickejšia nabíjačka elektromobilov je ABB

ABB EV Lunic  je výkonná nabíjačka určená najmä pre rezidenčné bývanie a komerčné priestory, pričom je vhodná pre elektrické vozidlá, ako aj plug-in hybridy.


ABB je celosvetovým lídrom v riešeniach pre nabíjanie. Poskytuje najširšiu škálu výstupných výkonov pre elektrické autá – od 4,6 kW (AC) v rodinných domoch až po 350 kW (DC) pri najnovšom rýchlonabíjacom modely Terra High Power, ktorá nabije 200 km dojazdu už za 8 minút. Špeciálnu kategóriu tvorí nabíjacia infraštruktúra v štandarde OPPCharge pre elektrické autobusy s výkonom až 600 kW (DC).


Tlačová správa pre redakciu PrePriemysel.sk spoločnosti ABB

 

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?