Francúzsky Chronopost kupuje 100 elektrických dodávok od spoločnosti Voltia

Doposiaľ najväčší predaj pre spoločnosť Voltia, ktorá je lídrom v riešení e-mobility v segmente prepravy tovarov potvrdzuje, že je vyhľadávanou a uznávanou na trhu s elektrickými úžitkovými vozidlami.

Bratislava – Francúzska zásielková služba Chronopost, člen skupiny DPD a druhá najväčšia distribučná spoločnosť v Európe, práve oznámila, že plánuje kúpiť 100 plne elektrických dodávok Voltia 8m3.

Toto vyhlásenie úzko súvisí s otvorením novej Parížskej Mestskej Logistickej Zóny Chronopost. Oba tieto kroky Chronopostu smerujú k rovnakému cieľu, a tým je doručovanie všetkých svojich zásielok v Paríži bez emisií. Elektrický Van od Voltie je modifikovanou verziou Nissanu eNV200. Má dvojnásobne zväčšený nákladný priestor, vďaka čomu odvezie viac tovaru, zároveň je vnútorná výška tohto priestoru až 1,9 metra a tak umožňuje šoférovi vstup pre ľahšiu manipuláciu s tovarom. Táto dodávka má na jedno nabitie dojazd 200 km a odvezie až 600 kg. Vďaka tomu je ideálnym ekonomickým aj ekologickým riešením pre doručovanie v meste. Predaj áut spoločnosti Chrono post bude pre Voltiu predstavovať zatiaľ najväčšiu transakciu v jej histórii. Nie je to však náhoda, že Chronopost si vybral práve Voltiu, pretože vzťahy medzi spoločnosťami Voltia a DPD Group sa začali  rozvíjať  v rámci Európy už v minulosti. Od roku 2015 pre spoločnosť DPD Group postupne začali jazdiť elektrododávky Voltia v piatich krajinách Európy a to na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Francúzsku a Nemecku.

Na základe spokojnosti a overenej kvality vozidiel sa DPD Group rozhodla rozšíriť svoj vozový park o používanie ešte ďalších elektrických dodávok typu Voltia Van 8m3.

„Sme veľmi radi, že si nás spoločnosť Chronopost vybrala ako kľúčového dodávateľa, pretože pomáhame znižovať emisie v ďalšej metropole akou je Paríž,” povedal Juraj Ulehla, spoluzakladateľ a konateľ spoločnosti Voltia, “naše ľahké úžitkové dodávky sú vyrobené presne za týmto účelom, sú vhodné aj do malých ulíc, majú veľký dojazd, veľa odvezú, čím sa stávajú ekonomické a nielen ekologické. Paríž sa tak stane už druhou metropolou po Londýne, kde pre spoločnosť Gnewt Cargo jazdia elektrické dodávky Voltia“.

Spoločnosť Voltia, so sídlom v Bratislave, pomáha doručovacím spoločnostiam v mestách meniť vozové parky na elektrické.

Voltia Van v súčasnosti používajú klienti v Rakúsku, Českej republike, Estónsku, Francúzsku, Nemecku, Holandsku, Slovensku, Ukrajine a Spojenom kráľovstve.

 

Francúzsky Chronopost kupuje 100 elektrických dodávok od spoločnosti Voltia


Tlačová správa spoločnosti Voltia pre redakciu Prepriemysel.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?