ABB v Hannoveri predstavila najrýchlejšiu nabíjaciu stanicu pre elektroautá

S výkonom až 350 kilowattov pridáva najnovší model rýchlonabíjacej stanice ABB, Terra High Power (HP), 200 kilometrov dojazdu elektroauta už za 8 minút. Nová nabíjacia stanica sa ideálne hodí na využitie pri diaľničných odpočívadlách alebo na čerpacích staniciach.

Nabíjacie stanice ABB sa v súčasnosti inštalujú po celom svete. Najnovšie boli tiež vybrané pre projekt „Electrify America“, čo je najväčší doterajší projekt pre rozvoj infraštruktúry nabíjania elektrických vozidiel v USA. Spoločnosť ABB je globálnym lídrom v oblasti DC rýchlonabíjania s viac ako 6 500 DC nabíjacími stojanmi v 60 krajinách sveta.

ABB na veľtrhu v Hannoveri predstavila najrýchlejšiu nabíjaciu stanicu pre elektroautá

Medzi najnovšie prírastky do rodiny nabíjacích staníc patrí tiež stanica ABB EVLunic, ktorá je na rozdiel od Terra HP vhodná skôr pre rezidenčné bývanie a komerčné priestory. S výkonom 4.6 kW až 22 kW ju využijú elektrické autá aj plug-in hybridy. EVLunic prekvapí všetky inštalačné firmy svojou jednoduchou konštrukciou, ktorá minimalizuje čas montáže. Robustný a zároveň kompaktný dizajn šetrí priestor pre montáž a používanie nástennej stanice v bytových a rodinných domoch, ako aj na parkoviskách polyfunkčných objektov.

Portfólio produktov ABB, ktoré zahŕňa technológie nabíjania pre elektrické autá, autobusy aj nákladné autá, jasne deklaruje pozíciu ABB ako svetového lídra v e-mobilite. ABB sa navyše nedávno stala oficiálnym partnerom historicky prvej elektrickej pretekárskej série na svete „ABB FIA Formula E“, čo vám napokon napovie aj spomínaná výstava v Hannoveri. Na vlastné oči si tu totiž môžete obzrieť elektrický pretekársky monopost a vyskúšať si simulátory závodu.


ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

 


Tlačová správa spoločnost ABB pre redakciu PrePriemysel.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?