Tesla Model 3 bez šoféra na autopilote zvládla 1000 km na jedno nabitie

Iba niekoľko mesiacov po stanovení hypermíľového rekordu 975 km, sa vytvoril nový rekord s 1001 kilometrami. A, čo je zaujímavejšie, Model 3 taktiež nemal šoféra a celú cestu zvládol na Autopilotovi.

Hypermiling je prax jazdiť na autách efektívne, ako sa dá s cieľom dosiahnuť najdlhšiu možnú trasu na jedno nabitie alebo palivovú nádrž. Nie je to užitočný spôsob, ako stanoviť dojazd vozidla pri normálnej jazde, je to však zaujímavý spôsob vidieť ako efektívne vozidlo môže byť a ako môžu v niektorých prípadoch jazdci ovplyvniť efektívnosť paliva.

Nový rekord Modelu 3 bol organizovaný požičovňou elektromobilov „nextmove“ v Nemecku. Potenciálny dôvod, prečo sa im podarilo prekonať rekord je, že ho uskutočnili na testovacej trati DEKRA v Klettwitz, Branderburgu, namiesto verejných ciest ako v prípade predchádzajúceho rekordu.

Vyzerá to však tak, že Autopilot bol dôležitejším faktorom, keďže tím súčasne jazdil na ďalšom Modeli 3 s identickým nastavením a podarilo sa im najazdiť o 23 km menej než pri autonómnom Modeli 3.

Manažujúci riaditeľ nextmove Stefan Moeller povedal, že testovací okruh pomohol s manažovaním Autopilota:

Prirodzene, testovací okruh s jasným značením, dlhými rovinkami, širokými zákrutami a s málo prekvapeniami poskytuje takmer ideálne podmienky pre Autopilot Tesly. Priznávame, že sme nevedeli dopredu, či Autopilot dokáže zvládnuť celú trasu bez chyby, dokonca i v noci.“

Keď nextmove napísalo, že auto bolo „bezpilotné“, v skutočnosti využili figurínu menom Spacy, ktorá je zjavne mladším súrodencom Starmana, ktorý v súčasnosti cestuje vo vesmíre v Tesla Roadster.

To, ako sa nextmove podarilo udržať Autopilota v riadení, nextmove vysvetlil nasledovne:

„Aby si autopilot myslel, že osoba sedí za volantom, bolo použitých niekoľko trikov. Stefan Moeller naštartoval auto a umiestnil figurínu tak, aby limitovala ľudského vodiča za volantom. Nakoniec vyliezol z okna počas krátkej prestávky. Toto zaručilo, že nextmove mohlo znovu vstúpiť do auta v akomkoľvek čase. Aby sa nestratila aerodynamika, Moeller zalepil lepiacou páskou bočné okno. Spacy sedel v sede jazdca, avšak počas noci spal na matraci, ktorý bol umiestnený na sklopených zadných sedadlách.“

Očividne, toto nie je niečo, čo sa neodporúča vyskúšať doma a nextmove to priznalo, avšak urobilo to v kontrolovaných podmienkach.

Tu je video o tom, ako sa im podarilo prekonať rekord:

Modelu 3 sa podarilo v priemernej rýchlosti 36 km/h najazdiť okolo 28 hodín a stanoviť tak rekord. Spoločnosť tvrdí, že Model 3 spotreboval okolo 7 kWh energia na každých 100 km.
To však nie je všetko. Nextmove sa taktiež rozhodlo, že prekoná i rekord Tesly Model S, čo sa im taktiež podarilo. Pomocou Tesla Model S 100D zvládli vzdialenosť 1128 km na jedno nabitie.

Tu je ďalšie video zachytávajúce oba rekordy:


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 10
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?