Vysokovýkonná sieť IONITY prinesie nové rýchlonabíjacie miesta

Budovanie prvých 20 rýchlonabíjacích staníc začína v roku 2017:

Spoločnosti BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a koncern Volkswagen so značkami Audi a Porsche vytvorili založením spoločného podniku základy na vybudovanie najvýkonnejšej rýchlonabíjacej siete pre elektrické vozidlá v Európe.

Kto je za IONITY?

Zriadenie a prevádzka celkovo približne 400 rýchlonabíjacích staníc do roku 2020 sú dôležitými krokmi na zabezpečenie elektromobility aj na dlhých trasách a na jej uplatnenie na trhu. Svoju činnosť začal nový podnik IONITY so sídlom v Mníchove. Vedenie spoločného podniku (JV) preberajú Michael Hajesch (výkonný riaditeľ) a Marcus Groll (prevádzkový riaditeľ). Tím IONITY bude už začiatkom roka 2018 predstavovať približne 50 zamestnancov a postupne porastie.

„Na uplatnenie elektromobility na trhu je bezpodmienečne nevyhnutná celoplošná vysokovýkonná nabíjacia sieť. Založenie podniku IONITY je dôležitým míľnikom, ktorý dokazuje, že za týmto účelom vedia výrobcovia automobilov spojiť svoje sily. Vytvorením prvej paneurópskej siete HPC umožňujeme elektromobilitu vhodnú aj na dlhé trasy. Myslíme pritom predovšetkým na zákazníka. Naším cieľom je rýchle a komfortné nabíjanie s možnosťou digitálnej platby,“ tvrdí Michael Hajesch.

Budovanie prvých 20 rýchlonabíjacích staníc začína v roku 2017 
Spoločnosť IONITY do roku 2020 zriadi a bude prevádzkovať celkovo približne 400 rýchlonabíjacích staníc. Budovanie prvých dvadsiatich rýchlonabíjacích staníc začne ešte v roku 2017. Budú zriadené na diaľniciach a hlavných dopravných osiach okrem iného v Nemecku, Nórsku a Rakúsku. Budú prístupné verejnosti a vzdialené od seba približne 120 km. Spoločnosť IONITY počíta so spoluprácou silných partnerov, ako sú Tank & Rast, Circle K, ako aj OMV, a profituje predovšetkým z ich atraktívnej polohy. Celoeurópske rozšírenie na viac ako sto rýchlonabíjacích staníc prebehne v roku 2018. Každá z rýchlonabíjacích staníc IONITY bude disponovať viacerými nabíjacími stojanmi. Do roku 2020 tak zákazníci získajú prístup k tisíckam nabíjacích miest HPC nezávisle od značky a výkonu. Sieť HPC využíva európsky štandard nabíjania Combined Charging System (CCS). Výkon nabíjania až 350 kW na jedno nabíjacie miesto v porovnaní so systémami dostupnými v súčasnosti umožňuje vozidlám, ktoré sú nato uspôsobené, výrazne kratší čas nabíjania. Otvorenosť systému a jeho celoeurópske rozšírenie pomôžu zlepšiť prijatie elektrických vozidiel.

Spoločné zosieťovanie Európy 

V rámci realizácie siete IONITY sa kladie dôraz na dôkladný výber polohy orientovanej na potreby zákazníka. Spoločný podnik pritom zohľadňuje aj inteligentné prepojenie s už existujúcimi riešeniami nabíjania. IONITY preto intenzívne diskutuje s existujúcimi iniciatívami infraštruktúry – okrem iného s podporou zakladajúcich spoločností a politiky. Zúčastnení výrobcovia automobilov tak investíciami do výstavby siete IONITY dokazujú svoje angažovanie sa v oblasti elektromobility. Spojenie navyše podnecuje spoluprácu a silné partnerstvá nad rámec odvetvia a na medzinárodnej úrovni.

Zakladajúce spoločnosti BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a koncern Volkswagen so značkami Audi a Porsche majú v JV rovnaký podiel. Ďalší výrobcovia automobilov sú rovnako vítaní, aby sa aktívne zapojili do budovania siete HPC.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?