Najsilnejší polrok Mercedes-Benz: odbyt vyše 1,1-milióna áut

Kde a ako narástli predaje Mercedes-Benz?

Mercedes-Benz dosiahol najsilnejší polrok v histórii odbytom za január až jún 2017 celosvetovo 1 144 274 (+13,7 %) osobných vozidiel. Za jún pritom bolo dodaných 209 309 (+11,1 %), respektíve za rekordný druhý štvrťrok 583 649 (+11,6 %), osobných vozidiel značky s hviezdou.

V júni zaznamenal Mercedes-Benz prvenstvo medzi prémiovými značkami nielen na domácej pôde v Nemecku ale aj v Taliansku, Francúzsku, Belgicku, Portugalsku, Rakúsku, v Južnej Kórei, v Japonsku, Austrálii, na Taiwane, v USA, Kanade či Brazílii.

“S viac ako miliónom dodaných vozidiel sme uzatvorili najsilnejší polrok v histórii Mercedes-Benz,” vyzdvihla Britta Seeger, člen predstavenstva Daimler AG zodpovedný za marketing i predaj Mercedes-Benz Cars a doplnila: “k rodinnému úspechu prispela popularita našich modelov Triedy E ako aj dopyt po našich SUV, ktorý je stále vysoký vo všetkých regiónoch“.

Významne sa o rekordný polročný odbyt zaslúžili okrem iného najmä zvýšené predaje v Číne (+34,5%), kde sa úspešne realizuje aj lokálna výroba, či napríklad v Južnej Kórei (+47,3 %). Medzi modelovými radmi zasa najviac rástla Trieda E (+68,4 %) a vozidlá SUV (+13,4 %).

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: