Najsilnejší polrok Mercedes-Benz: odbyt vyše 1,1-milióna áut

Kde a ako narástli predaje Mercedes-Benz?

Mercedes-Benz dosiahol najsilnejší polrok v histórii odbytom za január až jún 2017 celosvetovo 1 144 274 (+13,7 %) osobných vozidiel. Za jún pritom bolo dodaných 209 309 (+11,1 %), respektíve za rekordný druhý štvrťrok 583 649 (+11,6 %), osobných vozidiel značky s hviezdou.

V júni zaznamenal Mercedes-Benz prvenstvo medzi prémiovými značkami nielen na domácej pôde v Nemecku ale aj v Taliansku, Francúzsku, Belgicku, Portugalsku, Rakúsku, v Južnej Kórei, v Japonsku, Austrálii, na Taiwane, v USA, Kanade či Brazílii.

„S viac ako miliónom dodaných vozidiel sme uzatvorili najsilnejší polrok v histórii Mercedes-Benz,“ vyzdvihla Britta Seeger, člen predstavenstva Daimler AG zodpovedný za marketing i predaj Mercedes-Benz Cars a doplnila: „k rodinnému úspechu prispela popularita našich modelov Triedy E ako aj dopyt po našich SUV, ktorý je stále vysoký vo všetkých regiónoch“.

Významne sa o rekordný polročný odbyt zaslúžili okrem iného najmä zvýšené predaje v Číne (+34,5%), kde sa úspešne realizuje aj lokálna výroba, či napríklad v Južnej Kórei (+47,3 %). Medzi modelovými radmi zasa najviac rástla Trieda E (+68,4 %) a vozidlá SUV (+13,4 %).

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?