Phantom Auto sú pionierom autonómnej technológie

HD Live Map zbierajú aktuálne údaje priamo zo snímačov jazdiacich vozidiel do cloudu:

Keď sa autonómne vozidlá nemôžu rozhodnúť čo urobiť, Phantom Auto môže zachrániť deň.

Tento týždeň Kalifornia povolila regulácie pre umožnenie testovania autonómnych vozidiel bez „bezpečnostného jazdca“ za volantom, ktorý by prebral riadenie v prípade núdze. K autu však musí byť pripojený vzdialený operátor. Tu prichádza na rad Phantom Auto.

Startup z Kalifornie vyvinul technológiu, ktorá pomocou celulárnej siete, prepája bezdrôtové ovládanie, čím umožnil kontrolu auta prakticky odkiaľkoľvek. Z prvého dojmu je oneskorenie signálu nepostrehnuteľné. V momente, ako sa pomocou bezdrôtového ovládania zatočí volantom doprava, volant v aute zatočí v rovnakom momente.

Táto technológia by mala pomôcť autonómnym vozidlám prekonať nástrahy ako staveniská alebo extrémne počasie, oboje situácie, v ktorých môže dôjsť k prerušeniu jazdy auta.

Zvnútra vyzerá vybavenie skvelo, interiér nenarúša. Je to dosiahnuté vďaka tomu, že človek je v základe za volantom a auto sa i tak chová. Operátor vozidla riadi auto počas toho, ako sedí pred piatimi monitormi s volantom a sadou pedálov, ktoré pripomínajú vybavenie počítačového hráča.

No hoci má operátor za sebou extenzívny tréning a je plne poistený, je tu stále niekoľko otázok na zodpovedanie. Bude mať oficiálny operátor získať oficiálnu licenciu ako napr. bežní vodiči v autoškole? Ak sa vzdialený operátor dostane do pohybu v „reálnom aute“, ovplyvní to jeho prácu?

Phantom Auto využíva na testovaciu jazdu Lincoln MKZ. Výbava Lincolna zahŕňa systém pohonu založeného na kábloch elektrických bŕzd, ovládania a prevodovky, ktoré umožňujú vzdialené prevzatie ľahko. Phantom Auto je však neutrálna značka a tvrdí, že technológia by mohla fungovať v akomkoľvek vozidle.

Môžeme očakávať, že do budúcnosti sa táto technológii začne využívať v Uberi alebo Lyfte, ktoré majú samojazdiace autá na zozname svojich cieľov. Je takáto technológia čudná? Možno, je však veľmi zaujímavá.

Phantom Auto


zdroj fotografie: futurecar.com 

zdroj: cnet.com, zdroj titulnej fotografie: cnet.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?