Volkswagen predstavil nové Polo v Berlíne

Čo môžeme čakať od nového Pola?

→ Nové Polo má čistý, charizmatický dizajn a poskytuje viac miesta pre cestujúcich a batožinu
→ Šiesta generácia prichádza s množstvom asistenčných a komfortných systémov
→ Široké spektrum verzií: neskôr aj Polo GTI1
→ Po prvý raz aj s pohonom na stlačený zemný plyn CNG

Wolfsburg / Berlín – Nové Polo je tu! Volkswagen dnes v Berlíne predstavil novú generáciu bestsellera. S čistým, energickým dizajnom, výrazne väčším priestorom, účinnými motormi a inovatívnymi asistenčnými systémami má nové Polo pokračovať v histórii úspechu svojich predchodcov. Dr. Herbert Diess, predseda predstavenstva značky Volkswagen, povedal: „Polo je mladé, svieže auto. Kombinuje charizmu so silnou technikou. Nijaký iný model neposkytuje toľko priestoru pri rovnakej veľkosti. Tým je a zostáva naše Polo malým automobilom číslo 1.“

S doteraz vyše 14 miliónmi predaných exemplárov – vrátane všetkých derivátov sa z Pola predalo takmer 16,5 milióna kusov – je Polo jedným z celosvetovo najúspešnejších malých automobilov. Šiesta generácia má úplne nový dizajn karosérie, ktorý teraz výlučne päťdverovému modelu dodáva športovejší a dospelejší vzhľad. Súčasne nové Polo oproti svojmu predchodcovi narástlo vo všetkých smeroch. Vďaka tomu poskytuje viac miesta vodičovi a spolujazdcom, ako aj výrazne zväčšený základný objem batožinového priestoru z 280 na 349litrov.

Volkswagen predstavuje novým Polom jeden z celosvetovo najmodernejších malých automobilov. To sa odráža okrem iného aj v množstve asistenčných a komfortných systémov, ktoré boli doteraz vyhradené väčším modelovým radom Golf a Passat. K trom klasickým verziám vybavenia Trendline, Comfortline a Highline pribudne aj špičkový športový model Polo GTI1, poháňaný motorom 2.0 TSI s výkonom 147 kW (200 k), ktorý mu zabezpečuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy.

Už základná verzia Polo „Trendline“ má sériovo denné svetlá z LED s funkciou Coming/Leaving-Home, obmedzovač rýchlosti a systém monitorovania premávky pred vozidlom „Front Assist“ s funkciou City Emergency Brake a rozoznávaním chodcov.

Za príplatok je k dispozícii adaptívny radarový tempomat „ACC“ (teraz pracujúci do rýchlosti 210 km/h). Novinkou v modelovom rade Polo je asistenčný systém pre bezpečnú zmenu jazdného pruhu „Blind Spot Detection“ s asistentom pre vyparkovanie, parkovací automat „Park Assist“ a funkcia automatického brzdenia pri manévrovaní, ktorá zabraňuje poškodeniu vozidla pri parkovaní. Novým prvkom vybavenia na želanie je systém na odomykanie a štartovanie bez kľúča „Keyless Access“.

Okrem toho je v Pole k dispozícii digitálny združený prístroj Active Info Display druhej generácie. Funkčnosť a ovládateľnosť digitálnych prístrojov predstavuje nóvum v tomto segmente. Súčasne Polo dostal najnovšiu generáciu systémov infotainmentu s formátom displeja od 16,5 cm (6,5 palca) do 20,3 cm (8 palcov) so zaskleným dotykovým displejom, ktorý vzhľadom smartfónu high-end dodáva interiéru ušľachtilý technický charakter.

Pestrejšie a individuálnejšie bude Polo vďaka veľkému spektru nových farieb karosérie (14 odtieňov) a 12 diskom kolies na výber (formátu 14 až 18 palcov, sčasti lakované v kontrastnej farbe), obkladom prístrojového panelu a 11 rozličným poťahom sedadiel. Ďalšie možnosti individualizácie poskytujú reflektory z LED, zadné skupinové svetlá z LED, dvojzónová automatická klimatizácia „Air Care Climatronic“ so senzorom vlhkosti, senzorom slnečného žiarenia a filtrom proti alergénom, priehradka na bezdrôtové nabíjanie smartfónov (na želanie s induktívnym pripojením na vonkajšiu anténu), športový podvozok „Sport Select“ s nastaviteľnou charakteristikou tlmičov pruženia a jedno z najväčších panoramatických strešných okien v triede.

Nové Polo sa začne predávať vo väčšine európskych štátov už v roku 2017. Predpokladaný začiatok predpredaja modelu Polo v SR je v priebehu mesiaca august. Ponuka motorov, spĺňajúcich emisnú normu Euro6, sa bude postupne rozširovať. Na začiatku predaja budú k dispozícii benzínové trojvalce 1,0 litra s výkonmi od 55 kW (75 k)1 do 85 kW (115 k)1, z ktorých výkonnejšie verzie budú agregáty TSI s prepĺňaním a priamym vstrekovaním paliva, ako aj štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) 1.

Po prvý raz bude pre Polo k dispozícii aj motor na stlačený zemný plyn CNG – nový prepĺňaný trojvalec 1.0 TGI s výkonom 66 kW (90 k)1. Okrem toho budú v ponuke dva štvorvalcové turbodiesle 1.6 TDI s výkonmi 59 a 70 kW (80 a 95 k)1, vybavené katalyzátorom SCR. Všetky motory sú sériovo vybavené systémom štart-stop a rekuperáciou energie pri brzdení. Motory od výkonu 70 kW (95 k)1sa na želanie môžu kombinovať so 7-stupňovou prevodovkou DSG s dvoma spojkami.

1) Vozidlo sa ešte nepredáva a preto nepodlieha smernici 1999/94/ES.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: