Exkluzívnejšia a individuálnejšia Trieda G

Luxus aj do náročného terénu. Nové Terénne vozidlo od Mercedesu v predaji už v septembri:

Móda prichádza a odchádza, legendárna Trieda G zostáva: nezničiteľné terénne vozidlo značky Mercedes-Benz je od roku 1979 pevnou veličinou v modelovom programe a teší sa veľkej obľúbenosti fanúšikov na celom svete.

Zákazníci, ktorí chcú svoju Triedu G vylepšiť ešte vyššou individuálnosťou, štýlom a luxusnou výbavou, nájdu v dvoch nových mimoriadnych modeloch dokonalú ponuku. Na výber sú designo manufaktur Edition ako aj Exclusive Edition. Predaj sa už spustil, uvedenie na trh sa začne v septembri. Komfort v Triede G ešte viac zvyšujú digitálne služby balíka Mercedes me connect.

Od konca roka 2015 ponúkaný program „designo manufaktur“ našiel u zákazníkov Triedy G vynikajúcu odozvu. Program individualizácie je symbolom prvkov výbavy ušitých presne na mieru, tradičného umenia remeselnej výroby a najvyššej kvality. Nová designo manufaktur Edition je k dispozícii pre Mercedes-Benz G 350 d a G 500.

Aranžmán mimoriadne ušľachtilých prvkov výbavy robí tieto modely Triedy G vizuálne mimoriadne nápadné: s troma dodávanými lakmi designo magmová červená, designo mystická biela bright a obsidiánová čierna farebne ladia početné exteriérové diely v čiernej farbe. Disky AMG z ľahkej zliatiny s 5-lúčovým dizajnom s pneumatikami 275/55 R 19 sú taktiež čierne rovnako ako vložky bočnej vonkajšej ochrannej lišty. Tri lamely masky chladiča, vonkajšie zrkadlá a kryt náhradného kolesa sú nalakované obsidiánovou čiernou farbou a štýlovo dokončujú dizajn.

V interiéri má Trieda G designo manufaktur Edition športové diely v koži designo napa čierna s farebne zladenými červenými ozdobnými švami. V rovnakej kombinácii farieb je vyhotovený volant AMG Performance. Dvojfarebný veniec prichádza na scénu v kombinácii klasická červená/čierna. Luxusnú eleganciu dotvárajú ozdobné diely vo farbe klavírový lak designo čierny, s ním vhodne kontrastujú červené bezpečnostné pásy designo. Držadlá v čalúnení stropu v čiernej koži ako aj exkluzívna plaketa „designo manufaktur Edition“ na stredovej konzole dokončujú celkový farebne zladený balík. Do sériovej výbavy Triedy G designo manufaktur Edition okrem toho patria:

  • balík Exklusiv (pozostávajúci z balíka komfortu sedenia vrátane viackrivkových sedadiel vpredu a klimatizácie sedadiel pre vodiča aj spolujazdca, kožou potiahnutá prístrojová doska, osvetlené prahové lišty 4-krát a čalúnenie stropu designo z mikrovlákna DINAMICA v čiernej farbe)

  • športový balík vrátane exteriérového balíka ušľachtilej ocele (nášľapné dosky bočné vľavo a vpravo, športová výfuková sústava (pre G 500) a velúrové podlahové rohože v čiernej farbe)

  • balík pochrómovaných doplnkov (vrátane pochrómovaného rámika okolo ovládača nastavenia sedadla a reproduktorov na dverách vpredu a nástupná lišta v batožinovom priestore s nápisom Mercedes-Benz)

V porovnaní s porovnateľne vybavenými sériovými modelmi má designo manufaktur Edition výhodnejšiu cenu približne o 24 percent.

G 63 AMG Exclusive Edition: ušľachtilá a dynamická

Oba špičkové modely značky Mercedes-AMG, G 63 a G 65, sú ihneď k dispozícii v mimoriadne ušľachtilej Exclusive Edition. Svoju dynamickú inscenáciu dávajú vizuálne najavo špecifickou ochranou spodku vozidla z ušľachtilej ocele, bočnými pásikmi AMG Sport, vložkami v ochrannej lište vo vzhľade tmavého hliníka a krytom náhradného kolesa nalakovaným vo farbe karosérie.

K tomu sa hodia výrazné disky AMG z ľahkej zliatiny s pneumatikami s rozmermi 295/40 R 21. G 63 je vybavený diskami z ľahkej zliatiny v dizajne 5 zdvojených lúčov, v matnej čiernej farbe s lešteným lúčmi. V prípade G 65 sú namontované keramicky leštené disky z ľahkej zliatiny v dizajne 5 zdvojených lúčov. Na želanie sú pre oba modely k dispozícii disky z ľahkej zliatiny s priemerom 53,3 cm (21″) v dizajne 5 zdvojených lúčov v čiernej farbe s lešteným ráfikom a vonkajšia ochranná lišta s vložkami vo vzhľade uhlíkových vlákien. Popri všetkých farebných odtieňoch palety lakovaní sa výlučne pre modely Exclusive Edition dodáva matný lak vo farbe sivá Monza AMG magno.

Mimoriadny model sa vyznačuje ušľachtilým dizajnom aj vnútri: súčasťou sériovej výbavy je balík designo Exklusiv s dvojfarebnou, kožou potiahnutou prístrojovou doskou a športové sedadlá AMG s dvojfarebnou kožou. Na výber sú koža designo dvojfarebná v šiestich príťažlivých farebných odtieňoch v koži napa alebo ako alternatíva dvojfarebné sedadlá v koži designo napa v troch farebných odtieňoch s bočnicami sedadiel v čiernej karbónovej koži. V oboch variantoch výbavy sú stredové časti sedadiel a stredové výplne dverí vyhotovené s kosoštvorcovým vzhľadom. V prípade ozdobných prvkov si zákazníci môžu zvoliť medzi uhlíkovými vláknami AMG a klavírovým lakom designo čiernym. Na palube Exclusive Edition je aj balík komfortu sedenia vrátane viackrivkových sedadiel a klimatizácie sedadiel pre vodiča a spolujazdca. Ako ďalšie voliteľné možnosti z programu designo manufaktur sú k dispozícii bezpečnostné pásy designo v červenej farbe, kožou potiahnuté držadlá v čalúnení stropu a dvojfarebný volant AMG Performance vo farbách podľa farby sedadiel.

Služby Mercedes me connect odteraz aj pre Triedu G

Pod označením Mercedes me connect ponúka značka Mercedes-Benz odteraz aj pre Triedu G rozsiahly balík bezplatných základných služieb, ako aj služieb Online na diaľku. Služby sú priebežne rozširované. Ich základom je komunikačný modul zabudovaný vo vozidle. Medzi bezplatné základné služby patria automatické núdzové volanie (eCall), nehodový manažment ako aj poruchová služba a mimoriadne komfortné služby zákazníkom Mercedes me assist. Zákazníci môžu nájsť online servisného partnera Mercedes-Benz. Mobilné služby a aplikácie sa postarajú napríklad o dohodnutie termínu. Súčasťou rozsahu Mercedes me assist sú aj videotipy k funkciám a obsluhe vozidla ako aj odporúčania pre správne motorové oleje a pneumatiky.

Služby Online na diaľku umožňujú, kdekoľvek a kedykoľvek sa spojiť so svojim vozidlom. Vyvolať si informácie o vozidle a aktivovať na diaľku rôzne funkcie. Do ponuky patria aj okrem iných aj zamykanie a odomykanie dverí na diaľku alebo programovanie nezávislého kúrenia. Funguje to tak s aplikáciou Mercedes me (dostupnou pre iOS a Android) ako aj cez portál Mercedes me (www.mercedes.me).

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?