Na centimeter presné HD Live Map sa hneď zaktualizujú

HD Live Map zbierajú aktuálne údaje priamo zo snímačov jazdiacich vozidiel do cloudu:

Mimoriadne presné digitálne mapy HD Live Map s vysokým rozlíšením sa nepretržite, takmer okamžite zaktualizujú. Pre budúce modely značky Mercedes-Benz ich pripravuje nemecký Daimler a v Holandsku sídliaca spoločnosť HERE Technologies, orientujúca sa na mapové a lokalizačné údaje.

Koncern Daimler a spoločnosť HERE Technologies sa rozhodli vytvoriť z HERE HD Live Map pevnú súčasť autonómnej techniky vozidla koncernu Daimler. Takouto iniciatívou vytvárajú obe spoločnosti predpoklady na používanie máp a s tým spojených služieb v budúcich generáciách vysokoautomatizovaných a autonómnych vozidiel značky Mercedes-Benz*.

Pre koncern Daimler ide len o ďalší krok. V rámci aktuálnych modeloch Triedy E a Triedy S a novej Triedy A sa už používa digitálny kartografický materiál spoločnosti HERE.

Vysokopresné digitálne mapy sú kľúčovým komponentom moderných asistenčných systémov pre vodiča (ADAS, Advanced Driver Assistance Systems) a autonómneho jazdenia. HD Live Map, ktoré sú strojovo čitateľné a sú uložené na cloude, v istom zmysle automatizovanému vozidlu umožňujú vidieť za roh. Vďaka navzájom prepojeným informačným vrstvám vozidlo vie, kde sa práve nachádza, akú má pred sebou cestu a ako má reagovať na rôzne dopravné scenáre.

Mapy z vozidiel pre vozidlá: mapy, ktoré sa samé aktualizujú, si vyžadujú veľké množstvo údajov zo snímačov

Spoločnosť HERE vyvinula HD Live Map tak, aby sa dokázali „regenerovať“. To znamená, že mapa odráža dynamické zmeny v obrázku ulice takmer v reálnom čase a podľa toho sa sama aktualizuje. Takto vybavené vozidlá dokážu aktívne reagovať na meniace sa dopravné situácie – napríklad v prípade blokovania jazdného pruhu prejsť včas do voľného jazdného pruhu alebo prispôsobiť rýchlosť jazdy situácii.


Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Daimler AG

[TheChamp-Sharing]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?