Nokian Powerproof a Nokian Wetproof – pôžitok z jazdy a bezstarostnosť na letných cestách

Svetoznámy švédsky výrobca Nokian Tyres prišiel s novými typmi pneumatík, vyrobenými špeciálne pre jazdu na letných cestách. Tieto nové pneumatiky v prieskumoch pneumatík v automobilových magazínoch vysoko bodujú.

Teplotné rozdiely medzi prvými jarnými dňami a letnými horúčavami môžu byť až do výšky 40 stupňov Celzia a sú často sprevádzané náhlymi a silnými búrkami. Tieto podmienky dobre zvládnu len naozaj kvalitné letné pneumatiky.

Výrobca nazval tieto pneumatiky Nikian Powerproof a Nokian Wetproof.

Nikian Powerproof je vyrobená najmä pre rýchlu jazdu a zvláda všetky podmienky leta.

Naozaj stabilná ovládateľnosť a logické reakcie na pokyny riadenia zaisťujú bezstarostnosť vodičov pri zmene jazdného pruhu vo vysokých rýchlostiach a taktiež pri prudkom brzdení.

Kontaktná plocha pneumatiky ostáva optimálna aj pri jazde na mokrých povrchoch, či rozpálených cestách. Táto pneumatika sa vyrába v 51 rôznych rozmerov s priemerom od 17 do 20 palcov a s rýchlostnými indexmi W (270 km/h) a Y (300 km/h).

Pneumatika Nikian Powerproof bola viacerými nemeckými automobilovými časopismi označená ako príkladná a skončila na 2. a 4. mieste v rebríčkoch kvality.

Nokian Powerproof

Pneumatiku Nikian Wetproof zase označujú ako pneumatiku do daždivých dní. Je doslova nepriateľom aquaplanningu. Vyznačuje sa vynikajúcim brzdným výkonom na daždivých plochách a odolnosťou voči aquaplanningu. Vďaka tomu zaisťuje bezpečnú a bezstarostnú jazdu i v daždivých dňoch. Má dve bezpečnostné zóny. Prvá z nich sa nazýva zóna pre stabilitu a druhá je zóna pre bezpečnosť. Na vnútornej strane pneumatiky sa nachádza zóna na mokro, ktorá sa vyznačuje veľkou priľnavosťou ku mokrému povrchu a tým vplýva na bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu.

Viaceré zahraničné časopisy odporúčajú pneumatiku Nikian Wetproof pre jej odolnosť voči vplyvom počasia.


Tlačová správa spoločnosti Nokian pre redakciu Prepriemysel.sk

Zdroje: nokiantyres.sk, tlačová správa

Zdroj fotografií: nokiantyres.sk

Autor: Patrícia Piešová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?