5 nových rýchlonabíjacích staníc pre elektrické vozidlá pridaných do siete GreenWay na Slovensku

Spoločnosť GreenWay dnes oznámila otvorenie piatich nových rýchlonabíjacích staníc pre elektrické vozidlá.Tri z nich sa nachádzajú na parkoviskách nákupných centier TESCO (Malacky, Púchov a Žilina) vďaka partnerstvu na podporu elektrickej mobility s jedným z popredných obchodných reťazcov na Slovensku.

Nové nabíjacie stanice poskytujú viac možností nabíjania pre vodičov elektrických vozidiel a budú propagovať a popularizovať elektrickú mobilitu na celom Slovensku. Zároveň si všetci registrovaní užívatelia v sieti GreenWay budú môcť na nových nabíjacích staniciach vychutnať nabíjanie zdarma počas prvého mesiaca prevádzky nabíjacích staníc.

Rýchlonabíjacia stanica TESCO Malacky je dobrým príkladom toho, ako nová stanica GreenWay zlepší služby nabíjania pre existujúcich vodičov EV a zároveň  sa možnosť jazdiť elektricky stane viac realistická aj pre osatných vodičov v regióne, ktorí ešte len uvažujú o zmene na tento bezemisný druh dopravy.

Pred týmito novými inštaláciami bola verejná rýchlonabíjacia stanica medzi Brnom a Bratislavou iba na diaľničnom odpočívadle D2 Sekule v smere do Brna (76 km od Brna a 64 km od Bratislavy), čo bola jediná  možnosť pre nabíjanie EV na tejto veľmi populárnej trase. Pričom na rovnakom úseku medzi západnou časťou Bratislavy a českými hranicami je 8 čerpacích staníc.

Rovnako ako všetci vodiči aj vodiči EV potrebujú cítiť istotu, že neostanú bez možnosti nabíjania svojich vozidiel a bez možnosti predĺžiť si svoju plánovanú cestu.

Obava z nedostatočného dojazdu patrí medzi top 3 dôvody, ktoré uvádzajú potencionálni vodiči EV. Pri výstavbe nových nabíjacích staníc sme sa sústredili na tento fakt, a dali sme si za cieľ poskytnúť viac možností nabíjania na viacerých miestach popri dôležitých cestných trasách.

Malacky sú komerčným centrom Záhoria medzi Malými Karpatami a českými hranicami. Mnohí ľudia, ktorí žijú v dedinách regiónu Malacky, navštevujú mesto Malacky pravidelne. Vďaka tomu, že sa nabíjacia stanica nachádza na parkovisku nákupného centra TESCO si tak vodiči elektromobilov môžu svoje vozidlo nabíjať kým nakupujú, pričom získajú dostatok energie, aby sa dostali domov alebo mohli cestovať ďalej.

 

5 nových rýchlonabíjacích staníc pre elektrické vozidlá pridaných do siete GreenWay na Slovensku

Zároveň sa dnes otvára aj nová rýchlonabíjacia stanice v outletovom centre ONE Fashion Outlet vo Voderadoch.

“Nákupné centrum sa nachádza v blízkosti najfrekventovanejšej dopravnej trasy na Slovensku medzi Bratislavou a Trnavou, preto sme veľmi radi, že sa nám podarilo umiestniť rýchlonabíjaciu stanicu práve v tomto nákupnom centre.”, uviedol Michal Parišek, manažér pre rozvoj siete GreenWay.

 

„Poslaním GreenWay je, aby jazdenie elektrickými vozidlami bolo reálnou voľbou pre všetkých vodičov na Slovensku. Pridaním nových nabíjacích staníc zvyšujeme dôveru a spoľahlivosť systému elektrického vozidla všeobecne. TESCO je spoločnosť s pokrokovým myslením a je cenným partnerom v tomto úsilí na celom Slovensku. Pokiaľ môžeme umiestniť nabíjacie stanice v miestach, kam ľudia prichádzajú za nákupom, je to výhra na oboch stranách.”, povedal Rastislav Lauko, CEO GreenWay.

 

Citácia od Tesca – prečo chce nabíjacie stanice pre EV

,,Spoločnosť Tesco ako líder v inováciách v maloobchode podporuje všetky nové technologické projekty, ktoré naším zákazníkom uľahčia každodenný život. Hoci elektromobilita je ešte v začiatkoch svojho rozvoja na Slovensku, chceme podporovať trendy, ktoré sú ohľaduplné voči životnému prostrediu. Aj preto sme sa rozhodli rozšíriť sieť nabíjacích staníc pre ekologické elektromobily pri našich predajniach. Do konca apríla pribudnú pri predajniach Tesco tri moderné rýchlonabíjacie stanice pre elektrické vozidlá, ktoré bude prevádzkovať náš partner pre nabíjaciu infraštruktúru spoločnosť GreenWay. Ďalšie stanice pribudnú pri predajniach Tesco do konca roka,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

 

Citácia od Motorestu u Janíčkov – Aké benefity prináša so sebou stanica pre nabíjanie EV pre nich.

„Sme si vedomí toho, že v blízkej budúcnosti bude na cestách jazdiť oveľa viac elektrických vozidiel. Väčšina našich zákazníkov sú ľudia, ktorí cestujú a zastavia sa u nás na chutné jedlo. Vďaka umiestneniu novej nabíjacej stanici pre EV sa náš motorest stane atraktívnym miestom aj pre vodičov elektrických vozidiel, pretože si budú môcť nie len nasýtiť svoje žalúdky, ale dobiť aj svoje autá. Počas obedu či relaxu pri šálke dobrej kávy sa vozidlo dobije a bude pripravené na ďalšiu cestu. Je to dobre strávený čas, pri ktorom zároveň myslíme na našu planétu.“, uviedol Jakub Marek, prevádkovateľ Motoresu u Janíčkov

 

Citácia od ONE Fashion Outlet Voderady – Prečo sa zástupcovia outletového centra OneFashion Outlet rozhodli nainštalovať nabíjačku pre EV vo svojom areály.

“Veľmi nás teší, že môžeme využívať nabíjaciu stanicu v našom nákupnom centre One fashion Outlet vo Voderadoch. Benefitovať z nej budú zákazníci aj predajcovia. Naši klienti, ktorí jazdia na elektrických autách takto môžu spojiť príjemné s užitočným. Budú si môcť nakúpiť v našom centre a zároveň si dobiť auto. Centrum získa hodnotných klientov – vodičov elektrických vozidiel. Je nám tiež potešením spolupracovať so spoločnosťou GreenWay, ktorá je skvelým partnerom pre budovanie nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá a bude naďalej poskytovať prevádzkový servis nabíjacej stanice.“, uviedol Róbert Sloboda, manažér centra

 

Citácia od PIESOK-SK s.r.o. – Anton Englárt, majiteľ elektrického auta -Aké benefity prináša nabíjacia stanica pre nich.

“Používam elektrické autá už viac rokov a vždy som si ich nabíjal doma alebo v práci. Do Malaciek chodievam často a teraz, keďže je tu nabíjacia stanica si môžem naplánovať dlhšie cesty. Môžem sa spoliehať na moje elektrické auto viac, pretože viem, že existuje pomerne rýchla možnosť dobíjania na mojej trase. Zároveň hodnotím pozitívne umiestnenie nabíjacej stanice práve pri nákupnom centre Tesco, kde počas nabíjania môžem efektívne využiť svoj čas na nákup. Veľmi ma teší, že GreenWay a Tesco spolupracujú a spoločne dokázali umiestniť stanicu aj v Malackách.”, uviedol Anton Englárt, riaditeľ firmy PIESOK-SK

5 nových rýchlonabíjacích staníc pre elektrické vozidlá pridaných do siete GreenWay na Slovensku

5 nových rýchlonabíjacích staníc na území Slovenska

Nabíjací výkon 44 až 50 kW, možnosť nabíjať 2 vozidlá súčasne

Lokalita Zariadenie Typ nabíjačky Typ konektorov Nabíjací výkon

DC + AC

Dátum otvorenia
Kúty Motorest u Janíčkov Efacec  CHAdeMO, CCS, TYP 2  50 kW + 22 kW 19. apríla
Malacky TESCO DBT  CHAdeMO, CCS, TYP 2  44 kW + 43 kW 19. apríla
Púchov TESCO DBT  CHAdeMO, CCS, TYP 2  44 kW + 43 kW 30. apríla
Voderady ONE Fashion Outlet Efacec  CHAdeMO, CCS, TYP 2  50 kW + 22 kW 19. apríla
Žilina TESCO Efacec  CHAdeMO, CCS, TYP 2  50 kW + 22 kW 30. apríla

 


Tlačová správa spoločnosti GreenWay 

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?