5 najzaujímavejších elektromobilov, ktoré prídu do 2 rokov

Do budúcnosti nás čaká množstvo skvelých elektromobilov. Doposiaľ vieme o niekoľkých programov pre elektromobily, ktoré prídu na trh v nasledujúcich rokoch, pričom veríme, že zmenia automobilový priemysel tak, ako ho poznáme.

Kľúčové slovo je „nové“. Existuje niekoľko skvelých elektromobilov, ktoré si môžete kúpiť už teraz, ako Tesla Model 3 a Chevy Bolt EV, ktoré by mali byť pochválené za to, že prišli na trh skôr. V tomto článku sa však pozrieme na nové elektromobilové programy, ktoré sa určite dostanú trh v budúcnosti. Ide o elektromobily, ktoré budú cenovo dostupné alebo narušia segment či dokonca celkové odvetvie.

  1. Volkswagen I.D. Concept

Doteraz je vozidlo známe ako VW I.D. Concept, oficiálny názov sa však ešte pravdepodobne zmení, pričom sa povráva o názve „Neo“. Volkswagen plánuje vydať produkčnú verziu v roku 2020 založenú na koncepte, ktorý vydali v roku 2016.

Začiatkom tohto roka nemecký Bild magazine tvrdil, že sa mu podarilo získať prvú fotku plánovej produkčnej verzii elektromobilu. Zahrnuli sme vozidlo na zoznam, pretože všetko naznačuje, že Volkswagen plánuje vyrábať toto auto ako prvo masovo vyrábaný elektromobil.

Volkswagen Golf je veľmi populárny automobilový program pre nemeckú automobilu. Aj napriek tomu však jeho elektrická verzia e-Golf nie je veľkým úspechom, keďže ide iba o konverziu s benzínovej/dieselovej verzie vyrábanej v nízkych kvantitách.

Nové vozidlo bude vyrobené od začiatku, pričom bude elektrické a masovo vyrábané, aby dosiahlo dostupnú cenu, ktorá sa v súčasnosti odhaduje na 30-tisíc dolárov (25 961 eur). Volkswagen investoval už niekoľko miliárd dolárov do batériových kontraktov, aby dokázal priniesť vozidlo na trh.

Pokiaľ Volkswagen ostane verný originálnemu konceptu, očakáva sa, že VW I.D. Concept/Neo bude veľmi populárnym vozidlom, ktorý predstaví elektrickú jazdu mnohým novým vodičom.

Môžeme očakávať, že Volkswagen vyrobí stovky tisíc vozidiel ročne, čím sa stane druhým masovo vyrábaným vozidlom, po Tesla Model 3. Okrem toho Volkswagen plánuje spustiť vozidlo so svojou najnovšou jazdnou technológiou.

Dojazd: 250 míľ (402 km)

Batéria: 60 kWh (odhad)

Cena: okolo 30-tisíc dolárov (odhad)

Dostupnosť: 2020

zdroj fotografie: electrek.co

  1. Mercedes-Benz EQC

Štvrté miesto si opäť získal nemecký elektromobil, tentokrát sa však pozrieme na prémiový SUV segment. V čase, keď EQC príde na trh nasledujúci rok, v segmente budú 3-4 ďalšie vozidlá v segmente, čím vozidlo nestane príliš unikátnym. Môže však dopomôcť elektromobilom prebrať väčšinový podiel trhu pre prémiové SUV.

Po roku 2020 bude väčšina spotrebiteľov na prémiovom trhu seriózne uvažovať o elektromobile, čo je veľmi dobré, keďže tento segment celkovo znečisťuje životné prostredie.

EQC je zaujímavé elektrické SUV, keďže pôjde o prvý elektromobil, ktoré Mercedes-Benz vybudoval od základu. Bude tvoriť súčasť novej elektrickej platformy. Taktiež spustí novú elektrickú značku EQ Mercedesu, ktorá bude zahŕňať tri ďalšie vozidlá v nasledujúcich rokoch.

Samotné EQC by malo byť dosť konkurencieschopné v prémiovom SUV segmente. Bude vybavené 70 kWh batériou s dojazdom 500 kilometrov. To je však oficiálne stanovisko, pričom reálne bude dojazd významne nižší, okolo 250 míľ (402 km). V rámci dojazdu by mal byť konkurencieschopný s ďalšími luxusnými elektrickými SUV, ktoré prídu na trh v nasledujúci rok.

Čo sa týka výkonu, Mercedes tvrdí, že EQC je vybavené dvoma elektrickými motormi v prednej a zadnej časti s celkovým výkonom 300 kW. Automobilka tvrdí, že EQC bude schopné akcelerovať z 0-100 km/h pod 5 sekúnd.

Dojazd: okolo 250 míľ

Batéria: 70 kWh

Cena: 70-tisíc dolárov (60,5-tisíc eur) – neoficiálne

Dostupnosť: 2019

zdroj fotografie: electrek.co

  1. Elektrické Volvo XC40

Nové Volvo XC40 bolo dobre prijatým autom vo veľmi populárnom segmente kompaktných SUV. Teraz automobilka potvrdila, že plánuje vyrobiť elektrickú verziu čo najskôr. S väčšinou elektromobilov, ktoré prídu na trh vo väčších a prémiovejších segmentoch, ako Mercedes-Benz EQC a Audi e-tron quattro, toto by malo mať nižšiu cenu.

Bohužiaľ, o aute sa vie veľmi málo, avšak najnovšia CUV platforma bola vyrobená od základov, aby podporila niekoľko typov výkonu, vrátane elektrického.

Hlavné obavy s elektrickým XC40 spočívajú v príliš vysokej cene oproti neelektrickým verziám, ktoré začínajú na cene 36-tisíc dolárov (31 153 eur). To je častým problémom automobiliek, ktoré predávajú elektrické a benzínové verzie rovnakého auta.

Pokiaľ bude mať cenu 45-tisíc dolárov (38-tisíc eur), bude veľmi ťažké predať ho u dílerov, avšak čokoľvek pod touto cenou bude veľmi atraktívnou voľbou pre trh.

Dojazd: 250 míľ (odhad)

Batéria: 70 kWh (odhad)

Cena: 45-tisíc dolárov (neoficiálne)

Dostupnosť: 2019

zdroj fotografie: electrek.co

  1. Porsche Taycan

Porsche Taycan je v tomto zozname vďaka svojmu potenciálnu presvedčiť milovníkov spaľovacieho motora, ako množstvo Porsche fanatikov, o výhodách elektromobilov. Hoci Taycan bude prémiovejším vozidlom, jeho dopad na trh to vykompenzuje.

Hoci stále množstvo automobiliek iba neochotne vstupuje na trh s elektromobilmi a stále ochraňuje svoje autá so spaľovacími motormi, sme presvedčení, že Porsche nie je jednou z týchto automobiliek. Minimálne aspoň nedovolí, aby to ovplyvnilo program Taycanu.

Vyzerá to tak, že Porsche vytvorí z Taycan svoje najlepšie vozidlo, aj za cenu, že by to ovplyvnilo predaj modelu Panamera.

Ďalej, Taycan je taktiež vzrušujúci, pretože môže skončiť ako prvý elektromobil s 800-voltovým nabíjacím systémom, ktorý využije výhody nových 350 kW „ultra rýchlych“ nabíjacích staníc, ktoré sa v súčasnosti rozmiestňujú po celom svete.

Dojazd: 300 míľ (482 km)

Batéria: 100 kWh (odhad)

Cena: 80-tisíc dolárov (69-tisíc eur) – neoficiálne

Dostupnosť: 2019

zdroj fotografie: electrek.co

  1. Tesla Roadster

Tesla prinavracia Roadster s novou generáciou vozidla, ktoré spoločnosť vydala pred 10 rokmi. Podľa nášho názoru ide o najzaujímavejšie vozidlo a získalo si prvé miesto vďaka tomu, čo s ním Tesla chystá. Chce odstrániť halo efekt toho, že benzínové autá majú stále náskok  v automobilovom priemysle.

Elon Musk to nazval „tvrdý odfajč benzínových áut.“

Automobilka chce, aby sa nový Roadster stal najrýchlejším produkčne vyrábaným vozidlom vôbec. So svojim tvrdením neriskujú a plánujú pokryť každý aspekt. Ak sú tvrdenia pravdivé, auto má zvládnuť akceleráciu z 0-100 km/h pod 2 sekundy, ¼ míľe pod 9 sekúnd a maximálnu rýchlosť cez 250 míľ/h (402 km/h). Taktiež bude prvým elektromobilom, ktorý získa oficiálny dojazd 1000 km na jedno nabitie.

Všetky tieto vlastnosti sa môžu zdať ako prehnané, avšak s cenou 200-tisíc dolárov (173-tisíc eur) je to pravdepodobne najlepšia suma, za ktorú si môžete kúpiť také auto. Podobne ako Taycan pre fanúšikov Porsche, Roadster môže zmeniť pohľad mnohých ľudí, ktorí nevidia budúcnosť elektromobilov optimisticky.

Dojazd: 1000 km

Batéria: 200 kWh

Cena: okolo 200-tisíc dolárov

Dostupnosť: 2020

zdroj fotografie: electrek.co


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?