Zamestnanci spoločnosti Volkswagen dostanú ročné odmeny až 1630 Eur

Volkswagen Slovakia (VW SK) patrí na Slovensku k najväčším súkromným zamestnávateľom. Od roku 1991 vyrobila na Slovensku už viac ako 5,5 milióna vozidiel. Firma Volkswagen vyplatí všetkým tarifným zamestnancom odmenu za hospodársky výsledok a dobrý nábeh produktov firmy.

Tento rok sa suma ročných odmien pohybuje okolo čísla 1630 Eur, táto suma takmer zodpovedá výške mesačnej mzdy bežného zamestnanca firmy Volkswagen ktorá sa pohybuje v priemere okolo 1830 Eur za mesiac.

Jednou z priorít podniku je spokojnosť zamestnancov a ich odmeňovanie za dobrý výkon.

vozidlá Volkswagen

Kedže, ako uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VW SK „Rok 2018 bol pre nás rokom viacerých nábehov nových produktov pre zákazníkov na celom svete. Odmena za podiel na hospodárskom výsledku je poďakovaním zamestnancom za ich nasadenie a angažovanosť pri výrobe viac ako 400-tisíc vozidiel v minulom roku,“  spoločnosť sa rozhodla potešiť svojich zamestnancov takouto finančnou čiastkou.

Volkswagen

Volkswagen

V roku 2018  podnik Volkswagen v bratislavskom závode rozšíril produktové portfólio o posledný z troch očakávaných SUV modelov – Audi Q8 a ukončil fázu rozsiahlych investícií do výroby a infraštruktúry. Zmeny sa dotkli aj mesta Martin, pretože tam bola otvorená nová logistická hala firmy Volkswagen.

Preddavok k sľúbenej ročnej odmene už zamestnanci dostali v mesiaci september, kedy im k výplate pribudla čiastka približne 200 Eur.

Ostatnú časť odmeny zamestnanci dostanú spolu s výplatou v máji 2019. Každému zamestnancovi, ktorý pracoval v roku 2018 vo firme Volkswagen prislúcha pomerná čiastka z odmeny prislúchajúca trvaniu pracovného pomeru v roku 2018.

Po skončení tohto obdobia nábehov a investícií prichádza vo firme Volkswagen Slovakia čas na využitie predchádzajúcich investícií a sústredenie sa na sériovú výrobu. Cieľom podniku Volkswagen do roku 2025 je zefektívniť chod firmy o 30 %.


Zdroje: tlačová správa  firmy Volkswagen

Zdroj fotografií: Volkswagen, pixabay.com

Autor: Patrícia Piešová

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 15
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?