Inteligentný a športový - nový Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Mercedes-Benz predstavil Mercedes-Benz CLA Shooting Brake, ktorý sa na trh dostane v septembri.

Pekné, inteligentné a súčasne praktické, takto možno opísať nové štvordverové kupé CLA Shooting Brake z dielne Mercedes-Benz. Dizajnová reč zmyselnej čistoty a interiéru vytvára používateľské rozhranie so štýlovým dizajnom pre inteligentnú, digitálnu techniku.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Dizajn tvoria autentické tvary, ktoré prechádzajú od výrazne dopredu naklonenej prednej časti tzv. “Sharknose” cez priestrannú bočnú časť s dôrazom na plochy až po čisto svalnatú zadnú časť. Zadná časť významne prispieva k funkčnosti vozidla CLA Shooting Brake, ktorá ponúka väčší batožinový priestor.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake je o 48 milimetrov dlhší, 53 milimetrov širší a o dva milimetre nižší. Ploché svetlomety, kapota motora pretiahnutá nadol a diamantová maska chladiča s centrálnou hviezdou dotvára typickú tvár športového vozidla. Otvor na nakladanie je výrazne väčší a zadné výklopné dvere možno prostredníctvom EASY-PACK a HANDS-FREE ACCESS otvoriť aj bezdotykovo.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Interiér je identický ako v prípade kupé. Obe verzie CLA majú jedinečnú priestorovú architektúru najmä vďaka avantgardnej prístrojovej doske. Širokouhlý displej stojí úplne samostatne bez klenutia na prístrojovej doske v tvare krídel. Tá sa tiahne bez formálneho prerušenia od jedných predných dverí k druhým. Spodná časť prístrojovej dosky je od hlavnej časti vizuálne oddelená priehlbinou. Zahrnuté sú aj tri ventilačné dýzy, ktorých športový vzhľad turbín oslovuje zmysly.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake interiér

Digitálne prostredie CLA Shooting Brake vďaka MBUX (Mercedes-Benz User Experience, Používateľský zážitok Mercedes-Benz) s inteligentným a zdokonaleným rozpoznávaním reči ponúka omnoho jednoduchšie a prirodzenejšie ovládanie čoraz väčšieho počtu funkcií. Možnosť individuálneho prispôsobenia tvorí hlavnú rolu vďaka líniám výbavy Progressive a AMG Line, ako aj rastúcej rozmanitej ponuke aplikácií a služieb, ktoré možno stiahnuť podľa vlastnej preferencie z portálu Mercedes me a vyvolať prostredníctvom rozhrania MBUX.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Výroba nového vozidla Mercedes-Benz CLA Shooting Brake sa bude rovnako ako jeho predchodca vyrábať v závode Kecskemét (Maďarsko) a na trh príde v septembri 2019.


Zdroj: media.daimler.sk

Autor: Alexandra Ševčíková

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?