Daimler a Uber chcú spoluprácu pri autonómnom jazdení

Na čom práve teraz pracuje Daimler spolu s Uberom?

Spoločnosti Daimler (Stuttgart) a Uber (San Francisco) oznámili zámer spolupracovať pri zavedení a prevádzke samočinne jazdiacich osobných vozidiel na platforme Uber, ktorá disponuje skúsenosťami v oblastiach ridesharing (zdieľania jázd) a zásobovania v 74 krajinách (pôsobí tiež v Bratislave).

Pri vývoji nových technológií potrebných na autonómne jazdenie je Daimler už roky priekopníkom. Nová Trieda E značky Mercedes-Benz je prvé sériové vozidlo na svete, ktoré dostalo licenciu na skúšanie autonómneho jazdenia vo federálnom štáte USA Nevada a rovnako divízia Daimler Trucks vďaka systému Highway Pilot už testuje čiastočne automatizované jazdenie pre zmenu na nemeckých diaľniciach. V súčasnosti sa funkcie systému preskúšavajú. Uber testuje samočinne jazdiace vozidlá (i nákladné) z pohľadu ich globálnej platformy služieb mobility.

„Ako vynálezca automobilu chceme byť úplne vpredu aj v autonómnom jazdení – jednom z najfascinujúcejších aspektov znovuobjavenia mobility,“ vysvetľuje Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

„Poskytovatelia mobilitných služieb ponúkajú ideálnu platformu pre technológie pre autonómne jazdenie. A Uber je popredný poskytovateľ platforiem mobility. Skutočná revolúcia spočíva v inteligentnom spojení štyroch veľkých trendov mobility, ktoré nazývame CASE: konektivita, autonómne jazdenie, zdieľanie a elektrifikácia. A sme pevne odhodlaní byť hybnou silou tejto zmeny.“

 

Kontakt:

Iľja Majda, Telefón: +421 2 4929 4960, Telefax: +421 2 4929 4929

E-mail: ilja.majda@daimler.com

Viac informácií nájdete na: media.daimler.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?