Hyundai a Kia chcú v tomto
roku zvýšiť predaj áut

Aké ciele si títo automobiloví giganti predsavzali na rok 2017?

Juhokórejský výrobca áut Hyundai Motor spoločne so svojou sesterskou automobilkou Kia Motors chcú v tomto roku zvýšiť predaj aj napriek tvrdšej globálnej …

Skupina si stanovila pre rok 2017 za cieľ celkovo predať 8,25 milióna vozidiel. To by bolo viac o 1,5 % v porovnaní s predpokladaným odbytom za rok 2016, ako vyplýva zo správ pre burzu oboch firiem a novoročného prejavu šéfa koncernu Chung Mong Kooa pred zamestnancami.

Zatiaľ nie sú známe presné predajné čísla pre rok 2016. Skupina je piatym najväčším výrobcom áut na svete. Hyundai očakáva, že tento rok predá 5,08 milióna automobilov a Kia 3,17 milióna.

Hyundai a Kia vkladajú svoje nádeje do vyše desiatich nových modelov, ktoré plánujú tento rok uviesť na trh. Skupina chce predovšetkým zvýšiť svoju konkurencieschopnosť v oblasti luxusných limuzín a ekologických áut, uviedol Chung.

Zároveň však varoval, že sa automobilový priemysel musí pripraviť na zvýšenie neistoty. Dôvodom je podľa neho nárast obchodného protekcionizmu a zvyšovanie globálnej konkurencie. Ďalším negatívnym faktorom môže byť naďalej slabý rast svetovej ekonomiky.

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: autonews.com; fotografie v článku: inautonews.com; cars.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?