Dieselové motory Mercedes-Benz spĺňajúce limity emisií dusíka

Pre osobné vozidlá značky Mercedes-Benz sú (od kompaktov až po vyššiu triedu) už dostupné nové dieselové motory, ktoré majú podľa meraní pri skutočnej jazde (RDE) výrazne nižšie (na úrovni 40 až 60 miligramov na km) priemerné emisie oxidov dusíka (NOx) ako je ich aktuálna hraničná hodnota (168 miligramov).

Výrazné zníženie oxidov dusíka zabezpečujú komplexné úpravy novej generácie pohonných jednotiek Mercedes-Benz. Tie zahrnujú dodatočnú úpravu spalín umiestnenú v blízkosti motora ako aj viaccestné spätné vedenie spalín (AGR) s vysokotlakovým a nízkotlakovým AGR, navyše v kombinácii s katalyzátorom SCR a dávkovaním prísady AdBlue®.

Dieselové motory Mercedes-Benz spĺňajúce limity emisií dusíkaPo Triede E (štvorvalcový motor OM 654) a Triede S (šesťvalcový motor OM 656) ponúka motor novej generácie (štvorvalcový OM 608) s katalyzátorom SCR ako prvá v segmente kompaktov nová Trieda A (A 180 d, kombinovaná spotreba paliva 4,5 – 4,1 l/100 km, kombinované emisie CO2 118 – 108 g/km).

Dieselové motory Mercedes-Benz spĺňajúce limity emisií dusíka

„Vďaka novej generácii motorov značka Mercedes-Benz už pred dvomi rokmi ukázala, ako dokáže technologicky riešiť požiadavku na oxidy dusíka NOx. V plnom rozsahu sa prikláňame k modernej dieselovej technológii ako súčasti mixu pohonov budúcnosti,“ tvrdí Ola Källenius, člen predstavenstva spoločnosti Daimler zodpovedný za koncernový výskum a vývoj divízie Mercedes-Benz Cars. Zároveň dodáva: „Naším zámerom pre rok 2020 je docieliť v druhej fáze RDE priemerné hodnoty NOx približne 30 miligramov na kilometer. Predsavzali sme si, že v ďalších rokoch sa potom zameriame na dosiahnutie stredných hodnôt 20 miligramov.“ 


Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz pre redakciu PrePriemysel.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?