Nový Mercedes-Benz Triedy S:
štandard hospodárnosti a komfortu

Úspech pre Mercedes stále pokračuje. Aké majú rekordy?

V apríli 2017 bolo celosvetovo dodaných 180 599 (+10,1 %) a za štyri mesiace od začiatku roka spolu 741 224 (+14,5 %) vozidiel značky Mercedes-Benz. V apríli tak značka s hviezdou zavŕšila päťdesiaty mesiac nepretržitých rekordov v odbyte za sebou.

Spoločnosť Daimler pritom celkovo dodala v prvom mesiaci druhého štvrťroku 191 551 (+8,7 %); respektíve za prvé štyri mesiace 786 332 (+13,1 %) osobných vozidiel (vrátane jej ďalšej značky smart).

Mercedes-Benz bola počas apríla najsilnejšou prémiovou značkou, okrem iného, v krajinách ako Nemecko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švajčiarsko, Portugalsko, Japonsko, Austrália, Tchaj-wan, Spojené štáty americké a Kanada.

“Pre Mercedes-Benz bol apríl veľmi úspešný: bodovali sme 50-krát za sebou a dosiahli opäť dvojciferný nárast”, vyzdvihla Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler AG, zodpovedná za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars a doplnila: „s novou Triedou S, ktorá mala svetovú premiéru v apríli na veľtrhu v Šanghaji, chceme pokračovať v príbehu našej úspešnej luxusnej limuzíny. Doteraz sme odovzdali zákazníkom približne štyri milióny limuzín Triedy S.”

V Európe predaj značky Mercedes-Benz vzrástol počas apríla o 3,9 % na novú rekordnú hodnotu 75 928 vozidiel. K tomu prispel nielen dvojciferný nárast odbytu v Spojenom kráľovstve ale tiež v Španielsku, Belgicku, Švajčiarsku, Švédsku, Portugalsku a Poľsku. Na nemeckom odbytišti stuttgartská spoločnosť dosiahla od začiatku roka päťpercentné zvýšenie odbytu na 95 171 vozidiel Mercedes-Benz. Nárasty zaznamenala v apríli značka s hviezdou tiež v ázijsko-pacifickom regióne (+ 29,8 %) a v Číne (+35,3 %).

V apríli bola najpredávanejším modelom Trieda C. Osobitne bodoval sedan a kombi Triedy E (+52,4 %). Prírastok opäť dosiahli SUV značky Mercedes-Benz (+5,5 %).

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?