Bez dopravy ani na krok

Tak to v súčasnosti u nás funguje. Každý človek má svoje základné potreby, no od určitého okamihu sa k nim začal riadiť aj doprava.

Nie je to len nástroj na rozvoj hospodárstva a zaistenie bezproblémového fungovania ekonomiky v každom jednom štáte. Ide o čin pohybu, vďaka ktorému sa dostávame z jedného miesta na druhé, pričom vzdialenosť týchto dvoch bodov takmer vôbec nerozhoduje.

Základná potreba človeka

Tak, ako by sme nemohli existovať bez kyslíka a vody, ani s absenciou dopravy by sme toho veľa už nedokázali. Moderné technológie a ich aplikácia v tomto systéme zaisťuje jeho plné využitie vo všetkých smeroch. Kvalita tranzitnej služby ale nezávisí len od druhu prevádzkovaného vozidla. Oveľa dôležitejším je spôsob prepravy.

Spotreba energie rastie aj vďaka nej

Vedeli ste, že napríklad také USA využívajú každý rok 28 %  celkovej energie na presun ľudí a tovaru z jedného miesta do druhého.

Odvetvie dopravy zahŕňa mnoho druhov, od osobných vozidiel a veľkých nákladných áut dôležitej kamiónovej prepravy, až po verejnú dopravu, ako sú lietadlá, osobné a nákladné vlaky, lode, člny a špeciálne potrubia.

Zaujímavé štatistiky tých najsilnejších

Najväčší podiel energie spotrebúvajú automobily USA, ľahké nákladné vozidlá a motocykle s  približne 58 % v roku 2015, nákladné automobily 23 %, lietadlá 8 %, lode 4 %, vlaky a autobusy 3 %. Preprava je o spôsobe a množstve, pomocou ktorého môžeme preniesť konkrétne veci na určené miesto, preto sa jej využitie a význam zo dňa na deň zväčšuje.

Krátka cesta na slnko

Odhaduje sa, že automobily, motocykle, nákladné automobily a autobusy v USA  prekonali viac ako 3 bilióny míľ, čo sa v prepočte na naše kilometre, kde je jedna míľa viac ako 1,6 km nedá celkom ani tak dobre predstaviť. Je to ale ďalej než dĺžka cesty na Slnko a späť.

Počas nasledujúcich 25 rokov sa predpokladá, že celkový počet kilometrov poháňaných Američanmi sa zvýši o približne 23 %, čo zvýši automaticky dopyt po palive. To sa ale začína pomaly kompenzovať špeciálnou úpravou vozidiel a pohonu na elektromotor. Celkovo sa tak zdá, že nárast efektívnosti dopravy bude kompenzovaný ich zvýšenou mierou.

Ak zvyšujete svoju osobnú mobilitu aj vy, pravdepodobne ste zvýšili svoj prístup k iným špecifickým potrebám. Na základe toho rastie u vás dopyt po konkrétnej doprave, pretože nie všetky veci sú vo vašej tesnej blízkosti. Občas by ste ale mali myslieť aj na životné prostredie a ohľaduplnosť k nemu a využívať tie najviac prospešné spôsoby dopravy.

Zdroj: https://speed-line.sk/

Zdroj fotografie v článku: pixabay.com

Zdroj titulnej fotografie: squarespace.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?