Zvýšte svoj výkon s ohľadom na životné prostredie

Znečisťovanie ovzdušia sa v poslednej dobe stáva čoraz častejšou témou pre viaceré diskusie. Zaoberáme sa následkami, no menej už riešime príčiny jeho vzniku.

Autá sa radia k jedným z troch najväčších producentov znečisťujúcich látok na svete, čo predstavuje z celkového počtu veľmi veľké percento.

Lepšia informovanosť nám ale pomáha zlepšovať okolie a podmienky, ktoré ho tvoria. Preto by ste sa mohli pozrieť na niektoré zaujímavé fakty a zistenia v oblasti vplyvu automobilov a pokúsiť sa tak zlepšiť aj svoj svet.

Najväčší zdroj znečistenia ovzdušia

Autá znečisťujú ovzdušie niekoľkými rôznymi spôsobmi. Z troch hlavných foriem ide o znečistenie ovzdušia, pôdy a vody, pričom znečistenie ovzdušia je zďaleka naďalej najnebezpečnejším. Aj v rámci toho sa autá vybavujú novými a najkvalitnejšími výfukmi Supersprint, ktoré sú talianskou legendou na našom trhu. Staré a opotrebované sú naopak najčastejším zdrojom možných zdrojov znečistenia.

Nainštalovaný športový výfuk

Nainštalovaný športový výfuk

51 % oxidu uhoľnatého

Sa dostáva do ovzdušia vďaka automobilom, ktoré nie sú vybavené zariadením, ktoré zachytáva únik emisií a škodlivých látok. Aj keď sa nejedná o smrteľnú látku, dôsledky jej vplyvu môžu byť fatálne, a to najmä v prípadoch, keď je koncentrovaná vo vysokých dávkach.

Ohrozená fauna aj flóra?

Ako by to nestačilo, autá tiež prispievajú k výskytu približne 34 % oxidu dusíka a všetkých prchavých organických zlúčenín v životnom prostredí. Okrem zvyšujúceho sa smogu spôsobujú tieto látky vážne poškodenie života rastlín, ako aj dýchacieho systému človeka.

Viac opatrení, ale vyššia produkcia

Zaujímavosťou je tiež zistenie, že únik látok z automobilov pôsobí na vytváranie mrakov, z ktorých sa ale netvorí dážď. Aj napriek tomu, že sú dnes moderné automobily oveľa lepšie zabezpečené proti úniku týchto látok, v prepočte na množstvo ich produkcie je percento znečistenia ovzdušia stále vysoké.

Ak sa občas pozriete na správy a informácie, ktorými účastníkmi sme často aj vy, zrejme si uvedomíte, že globálne otepľovanie môže našu krajinu zmeniť. Ak to dokážeme spoločne zvrátiť vhodnejšími doplnkami a šetrnejším prístupom, možno nebudú dôsledky tak negatívne.


Zdroj: podvozky-eibach.sk

Zdroj titulnej fotografie: amazonaws.com

Zdroj fotografie v článku: full-race.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?