Audi predstavilo ôsmu generáciu modelu A6.

Audi predstavuje nový model strednej triedy A6, ktorý má pohon všetkých kolies- QUATTRO. Môže sa pochváliť novým podvozkom a motorom, spolu s potrebným  množstvom asistenčných a bezpečnostných technológii. Jeho najväčšími rivalmi sú BMW rady 5 a Mercedes-Benz E-class.

V porovnaní s odchádzajúcou verziou A6 je nová verzia 2019 o 0,5 centimetra dlhšia, 1,2 centimetra širšia a 1 centimeter nižšia. Objem kufra a interiéru je zhruba rovnaký ako predtým, ale celková hmotnosť vozidla sa zvýšila o 113 kilogramov na takmer 2 tony. Celkovo je Audi A6 2019 založený na verzii toho istého podvozku, ktorá je základom Audi A8.

Minuloročný preplňovaný 3.0 litrový V6 s výkonom 340 koní bol vymenený za nový 3.0 litrový V6 posilnený preplňovaným turbodúchadlom. Hoci tento nový motor má 335 koní, nezodpovedá výkonu starého motora, pretože má výrazne lepší krútiaci moment.

nové Audi A6

nové Audi A6

Dosahuje 369 Nm pri iba 1370 ot./min v porovnaní s 325 Nm a 2900 ot./min. Táto sila je zasielaná do všetkých štyroch kolies, vďaka pohonu quattro, prostredníctvom 7-stupňovej automatickej prevodovky s dvojitou spojkou.

Model Audi A6 sa vyznačuje aj mierne hybridnou technológiou elektrických vozidiel so 48-voltovým systémom s lítiovo-iónovou akumulátorovou batériou, ktorá poháňa integrovaný štartér, ktorý uľahčuje spustenie funkcie automatického štartu a vypnutia. Jediný čas, kedy sa bežný štartér A6 používa, je pri počiatočnom štartovaní.

Dôležitou novinkou je aj aktualizovaný systém Quattro AWD, teraz nazývaný Quattro Ultra. Systém dokáže odpojiť pohon zadných kolies, keď nie je potrebný pohon všetkých štyroch kolies, aby sa znížila spotreba paliva. Tento systém, dokáže predvídať, kedy je potrebný pohon všetkých štyroch kolies skôr, ako by si vodič všimol, že to je nutné.

Interiér

Interiér je zameraný na vodiča s technológiou. V tomto bohatom a príjemnom prostredí, doplnenými drevenými detailmi a mnohými dostupnými farebnými podsvieteniami je úplne nový systém MMI Touch Response od Audi. Funkcia MMI je vybavená dvomi displejmi s vysokým rozlíšením, ktorá je navrhnutá tak, ako váš smartphone.

nové Audi A6

Vyhľadávanie MMI je založené na zadávaní textu alebo ovládaním hlasu. 8,8 palcová dotyková obrazovka je umiestnená v hornej časti v strede palubnej dosky. Priamo pod ňou je 8,1 palcová obrazovka, ktorá ovláda teplotu v aute a slúži na písanie pomocou prsta.

12,3 palcový virtuálny kokpit Audi s navigáciou z aplikácie Google mapy je vynikajúci a je zobrazený priamo v zornom poli vodiča.

nové Audi A6

nové Audi A6

Asistenčné technológie

Sú založené na centrálnom ovládači pre pomoc vodičom, ktorý zhromažďuje informácie až z 24 kamier a senzorov, ktoré vytvárajú digitálny obraz o prostredí jazdy A6. Patrí medzi ne aj systém Adaptive Cruise Assist, ktorý pomáha vodičom s akceleráciou a brzdením dodržiavať správnu rýchlosť a vzdialenosť na diaľnici.

nové audi A6

nové Audi A6

Ďalším pozoruhodným asistentom je Pre Sense City, ktorý detekuje ľudí, cyklistov alebo iné vozidlá na ceste a môže spustiť automatické brzdenie, keď vyhodnotí hrozbu havárie. K dispozícii je tiež kamera s pohľadom 360 stupňov okolo celého auta.

Cena modelu sa pohybuje od 52 868€. Lepšie vybavený model A6 Premium Plus má LED svetlo Matrix Design a začína na sume 56 487€. Najvyšším prírastkom je A6 Prestige, model, ktorý sa môže pochváliť vysoko kvalitnou verziou LED svetlometov Matrix design a MSRP začína na 60 106€.


Zdroje: www.kbb.com, www.cars.usnews.com

Zdroj fotografií: www.caranddriver.com, www.kbb.com

Autor: Veronika Kašiarová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?