Mercedes Triedy G z roku 1979 zaliaty v jantári

Inštalácia symbolizuje nadčasovosť terénnej legendy :

So svetovo najväčšou inštaláciou zo syntetickej živice dáva Mercedes-Benz do pozornosti svetovú premiéru novej Triedy G na severoamerickom medzinárodnom autosalóne (North American International Auto Show) v Detroite, ktorá sa bude konať 14. januára 2018.

Odteraz vyzdobuje vstup do výstavnej haly NAIAS Cobo Hall obrovská „jantárová“ kocka zo 44,4 ton syntetickej živice. V nej je zaliata Trieda G z prvého produkčného roku 1979. Inštalácia symbolizuje nadčasovosť terénnej legendy a odkazuje na prírodný fenomén zakonzervovaného hmyzu v jantári.

Rovnako ako ich DNA, gény prvej Triedy G sa trvale zachovali a prenášajú sa z generácie na generáciu. Tieto gény sú prenesené aj do novej Triede G a nesú charakteristické vlastnosti najdlhšie žijúceho modelové radu Mercedes-Benz do nového veku: ikonický dizajn, nezničiteľná prevaha v teréne a výnimočný jazdný komfort na ceste.

Výroba kocky zo syntetickej živice s rozmermi 5,5 x 2,55 x 3,1 m (D x Š x V) a váhou 44,4 ton, v ktorej sa nachádza model 280 GE z roku 1979, trvala 90 dní. Denne kocka narástla do výšky o 3 cm. Vznikol dojel, akoby jantár zalial Triedu G v teréne, jej domovskom prostredí.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 17
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?