Jaguar Land Rover už inštaluje technológie

Výstavba štvrtej slovenskej automobilky Jaguar Land Rover postupuje presne podľa plánu. V Nitre sa stavia závod s výrobnou kapacitou 150 tisíc vozidiel, ktorý bude vyrábať celý rad vozidiel s hliníkovou karosériou Jaguar Land Rover. Výrobu spustí koncom roka a prvým vyrábaným modelom v Nitre bude nová generácia Land Rover Discovery.
(autor: 
Vlasta RAFAJOVÁ foto: Jaguar Land Rover)

„Hoci pri pohľade zvonku závod pôsobí už ako hotový, v rámci jed- notlivých objektov sa v tomto období uskutočňuje inštalácia technológií, ich nastavovanie,“ informoval Jozef Plško manažér pre podni- kové záležitosti spoločnosti Jaguar Land Rover.Začiatkom októbra 2017 Jaguar Land Rover spustil prvú náborovú kampaň. „Aj napriek pomerne napätej situácii na pracovnom trhu sa nám darí oslovovať s našou ponukou pomerne veľký počet kandidátov a aj v tejto oblasti pokračujeme presne podľa plánu,“ dodal J. Plško. V januári mala nitrianska automobilka už vyše 800 zamestnancov, pričom noví nastupujú každý týždeň, časť zamestnancov sa pripravuje na svoje pozície vo Veľkej Británii. „Takisto sme už v aktuálnom školskom roku začali s duálnym vzdelávaním. Naši študenti duálnej akadémie absolvujú jej prvý ročník v Bratislave a budúci školský rok už budú duálne vzdelávanie absolvovať v našej spoločnosti ako technici údržby,“ doplnil.

Jaguar Land Rover začal výstavbu závodu na Slovensku v septembri 2016. Investície do výstavby automobilky predstavujú 1,4 miliardy eur. Za britským výrobcom však prichádzajú do okolia Nitry aj jeho dodávatelia, ktorí tu investujú do svojich nových prevádzok a vytvárajú nové pracovné miesta.

Automobilka Jaguar Land Rover bude mať výrobnú kapacitu 150 000 vozidiel a ročne by mala zamestnať okolo 2 800 ľudí, v ďalšej etape by mala svoju produkciu zdvojnásobiť.


Zdroj: ai magazín 1/2018

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?