ABB posilňuje svoje portfólio
s e-mobilitou kúpou čínskej firmy Chargedot

Spoločnosť ABB kupuje väčšinový 67-% podiel koncernu Shanghai Chargedot New Energy Technology Co., Ltd. (“Chargedot”), ktorý patrí medzi popredných čínskych dodávateľov riešení pre e-mobilitu.

Transakcia by sa mala ukončiť v nadchádzajúcich mesiacoch a ABB bude mať v nasledujúcich troch rokoch možnosť ďalej navýšiť svoj podiel v Chargedot.

Od svojho založenia v roku 2009 prispela spoločnosť Chargedot k výraznému nárastu počtu elektrických áut v Číne. Chargedot dodala nabíjacie riešenia s jednosmerným (DC) aj striedavým (AC) prúdom a potrebné softvérové platformy veľkému množstvu zákazníkov od výrobcov elektromobilov až po developerov. Spoločnosť má približne 185 zamestnancov.

Akvizícia Chargedot presne zapadá do strategických plánov spoločnosti ABB, ktorá ako globálny líder v oblasti infraštruktúry pre udržateľnú prepravu ponúka nabíjacie riešenia pre autá aj autobusy ako aj rôzne elektrifikačné riešenia pre lode či železnice. Akvizícia navyše posilní vzťahy koncernu ABB s poprednými čínskymi výrobcami elektromobilov a rozšíri portfólio ABB o hardvér a softvér vyvíjaný špeciálne pre požiadavky lokálneho trhu. Do skladačky tiež zapadá fakt, že montážne linky čínskych výrobcov elektrických vozidiel obsluhujú predovšetkým roboty značky ABB.

“Táto investícia je ďalšou ukážkou našich plánov výrazne sa podieľať na udržateľnej mobilite vo svete,” hovorí riaditeľ obchodnej jednotky ABB pre elektrifikáciu Tarak Mehta. “Čína čoraz viac investuje do uceleného ekosystému v oblasti e-mobility a kúpa Chargedot nám dá veľkú možnosť prispieť k tomuto rastu a úzko spolupracovať s poprednými čínskymi výrobcami áut.”

 

“Firma Chargedot bola jedným z prvých high-tech podnikov v Číne, ktorá sa zamerala na nové nabíjacie riešenia. Spojením s ABB získame silnú pozíciu na ďalšie veľké kroky vpred,” oznámil výkonný riaditeľ Chargedot Mao Chunhua.

Globálny trh s infraštruktúrou pre e-mobilitu bude výhľadovo rásť. Prieskumná agentúra Grand View Research predpokladá práve v ázijsko-pacifickom regióne najvyšší rast tohto trhu. Čína sa už teraz môže pochváliť najväčšou flotilou elektrických vozidiel na svete v počte cca 2 milióny. Spotrebitelia sú navyše motivovaní ku kúpe elektroauta stimulmi od vlády.

Partnerstvo ABB a pretekov elektrických formúl ABB FIA Formula E slúži ako globálna platforma na testovanie a vývoj e-mobility a digitálnych riešení, čím ďalej posúva hranice e-mobility tak, aby sme mali budúcnosť bez hluku a emisií. Jeden z pretekov elektrických formúl ABB FIA Formula E sa v nadchádzajúcej sezóne uskutoční aj v Číne, a to v meste Sanya 21. marca 2020.

ABB doteraz dodala viac ako 11 000 DC rýchlonabíjacích staníc v 76 krajinách sveta.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?