V sieti GreenWay pribudne online 31 rýchlonabíjacích staníc

V sieti GreenWay pribudne online 31 rýchlonabíjacích staníc

Sieť nabíjacích staníc sa tak rozrastie o 1/3, čo znamená viac možností na nabíjanie pre vodičov EV v regióne strednej Európy.

Gdaňsk – sieť GreenWay narastie takmer o ⅓.  27. júla totiž pribudne v Poľsku 21 nových rýchlonabíjacích staníc a v auguste sa  k nim pridá ešte ďalších 10. Spolu s  existujúcimi 33 stanicami v Poľsku a viac ako 30 na Slovensku, tak celkový počet nabíjačiek v sieti GreenWay dosiahne takmer magickú stovku.

 

Podľa poľského zákona o elektrickej mobilite, ktorý nadobudol účinnosť vo februári 2018, sa každá verejná nabíjacia stanica musela podrobiť inšpekcii Úradu pre technickú inšpekciu (UDT). Avšak až donedávna neexistovala norma, ktorá by upravovala povahu inšpekcie. Dňa 27. júla vstúpi do platnosti novela zákona o elektrickej mobilite, ktorá obsahuje smernice pre reguláciu nabíjacích staníc pre UDT a poskytuje im 12 mesiacov na to, aby tak urobili. Počas tejto doby môžu byť už existujúce nabíjacie stanice v prevádzke, čo pre sieť GreenWay znamená možnosť sprístupniť desiatky staníc, ktoré už dlho čakali na svoj deň.

Zvyšných 10 nabíjačiek je v konečnej príprave a v prevádzke budú koncom augusta.

„Od prijatia zákona o elektrickej mobilite sme sa s očakávaním pripravovali na nasledujúci krok a potešilo nás, že tento okamih prišiel”, povedal Rafał Czyżewski, generálny riaditeľ spoločnosti GreenWay Polska. „Vďaka aktivovaniu nových nabíjacích staníc enormne rastie možnosť nabíjania EV v Poľsku. S novými lokalitami v sieti GreenWay si vodiči EV pri cestovaní naprieč Poľskom budú môcť užiť svoje cestovanie pohodovejšie, jednoduchšie a s vyšším komfortom.”

V sieti GreenWay pribudne online 31 rýchlonabíjacích staníc

V sieti GreenWay pribudne online 31 rýchlonabíjacích staníc

Každá nová nabíjačka, ktorá v online sieti pribudne, bude prvých 30 dní k dispozícii vodičom EV bezplatne, aby sa mohli s nabíjaním na stanici oboznámiť.

 

Podrobnejšie informácie o jednotlivých nabíjačkách, ich umiestnení, ako aj o spôsobe registrácie pre vodičov EV nájdete na http://greenwaypolska.pl.

 

Nabíjačky siete GreenWay slúžia vodičom EV aj vďaka financovaniu Európskej Komisie prostredníctvom Nástroja na prepájanie Európy, ktorý podporuje budovanie infraštruktúry nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá v rámci Transeurópskej dopravnej siete.


Tlačová správa spoločnosti Greenway pre redakciu PrePriemysel.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

3 komentáre

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?