Slovenská firma sa zapojila do boja so smogom v Londýne

Plne elektrická dodávka bez emisií zo Slovenska:

Slovenská spoločnosť Voltia nedávno v Londýne uviedla plne elektrickú dodávku bez emisií, vyrobenú na platforme Nissan eNV200. Dodávka Voltia je súčasťou iniciatívy starostu Londýna Sadika Khana, ktorej prioritou je znižovať emisie ľahkých úžitkových vozidiel a zlepšovať kvalitu londýnskeho ovzdušia.

LONDÝN – Znečistenie ovzdušia je nočnou morou väčšiny veľkomiest. Len v Londýne kvôli nemu podľa Kings College London zomrie predčasne ročne takmer 9 500 ľudí. Zlepšovanie kvality ovzdušia v meste sa preto stalo pre súčasného starostu Sadika Khana prioritou. Za jednu z hlavných príčin znečistenia boli označené zásobovacie vozidlá, z ktorých je podľa spoločnosti Transport for London (zodpovednej za dopravu v meste) až 97% poháňaných dieselovými motormi.

Odpoveď na tento problém priniesla slovenská spoločnosť Voltia a jej Nissan – Voltia eNV 200, ktorý ponúka 8m3 úložného priestoru a možnosť vstupovať do vozidla cez zadné dvere, pričom zachováva šírku vozidla Nissan eNV200, ideálnu pre úzke mestské cesty. Zaujímavosťou je, že celý proces od návrhu prestavby, cez technické riešenie, až po realizáciu prebiehal na Slovensku.

Dodávku Voltia už môžete vidieť v uliciach Londýna

Dodávku Voltia už môžete vidieť v uliciach Londýna

Slovenská Voltia

Voltiu bude v Londýne využívať spoločnosť Gnewt Cargo, ktorá si zatiaľ objednala 15 týchto dodávok.  “Gnewt používa len plne elektrické dodávky a v Londýne doručuje už viac ako 8 rokov. Voltia je veľmi vítaným prírastkom do nášho vozového parku,” vyhlásil Sam Clarke, zakladateľ Gnewt Cargo. “Pridaný úložný priestor nám umožní lepšiu organizáciu vozidiel, viac nákladu na každú cestu a menej návštev depa. Vstup cez zadné dvere zas bude veľkou výhodou pre našich vodičov. Vozidlá celkovo zvýšia našu efektivitu a produktívnosť. Sme nadšení, že aj vďaka Voltii sme lídrom v oblasti inovácii,” dodáva Clarke.

Voltia má momentálne dojazd 170 kilometrov, pričom nový model so 40 kW batériou bude mať dojazd až 270 km. Batéria sa dá nabiť v rýchlonabíjacej stanici za 30 minút a na 32A Wallbox nabíjačke doma alebo v práci za 4 – 8 hodín, prípadne za 12 hodín cez obyčajnú zásuvku. “V Nissan UK nás teší, že Voltia prišla na náš trh a zvlášť ako súčasť takého dôležitého projektu,” povedal Karl Anders, Public Sector Manager pre Nissan UK. “Voltia Automotive si uvedomila silu vozidla Nissan a upravila ho presne pre potreby mestských doručovacích služieb. Tešíme sa, ako bude Voltia bez emisií doručovať balíky v celej Veľkej Británii.”

“Voltia bola navrhnutá tak, aby bola najlepším vozidlom pre mestské doručovanie. Výsledkom je elektrická dodávka s viac ako 5m3 úložného priestoru za najlepšiu cenu,” tvrdí Juraj Ulehla, spoluzakladateľ Voltia Automotive. “Sme radi, že Gnewt vidí pozitívnu hodnotu vo využití Voltie vo svojich doručovacích službách. Riešenie znečistenia ovzdušia je totiž jednou z našich hlavných priorít a sme šťastní, že môžeme starostovi Khanovi pomôcť dosiahnuť jeho ciele v tejto oblasti,” dodáva Ulehla.

Viac informácií o Nissan – Voltia eNV 200 nájdete na stránke Nissan – Voltia a v propagačnom videu:

 

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Voltia

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?