ISCAR – globálny dodávateľ rezných nástrojov na trhu už 65 rokov

Rozhovor s generálnym riaditeľom spoločnosti ISCAR:

Spoločnosť ISCAR Ltd. bola založená v roku 1952 pánom Stefom Wertheimerom. Je jedným z top šty- roch popredných svetových výrobcov náradia na báze vymeniteľných karbidových doštičiek. Pri príležitosti 65. výročia vzniku ISCAR Ltd., poskytol ai magazine rozhovor Jacob Harpaz, generálny riaditeľ spoločnosti ISCAR a prezident skupiny IMC.

(autor: Eva Ertlová, foto: ISCAR, Ltd.)

Spoločnosť ISCAR patrí medzi globálnych lídrov vo svojej oblasti. Ktorý trh je pre firmu najdôležitejší?

Byť globálnym lídrom je mottom firmy Iscar, a to hovorí všetko. Spoločnosť má dcérske spoločnosti vo viac ako 60 krajinách po celom svete a poskytuje služby na všetkých úrovniach, aby zabezpečila, že zákazník vždy získa najvyššiu úroveň technickej podpory, výrobkov a služieb k úplnej spokojnosti. O to sa maximálne snažíme. A aj preto sú pre nás dôležité všetky trhy s vlastnými výzvami a príležitosťami. ISCAR víta každú výzvu ako možnosť pre ďalší výskum a vývoj efektívnych rezných riešení, ktoré zodpovedajú vývoju a požiadavkám trhu.

Môžete spomenúť hlavné míľniky vývoja spoločnosti v jej 65-ročnej histórii?

Spoločnosť ISCAR bola založená v roku 1952 Stefom Wertheimerom v malej chatke v Nahariji v severnom Izraeli. Za 65 rokov sa z nej stala firma s viac ako 6 000 zamestnancami ako súčasť skupiny IMC, ktorá má celkovo 12 000 zamestnancov. Spoločnosť ISCAR sa celosvetovo presadila v roku 1978 s upichovacím systémom SELF-GRIP. Nasledovali nástroje typu CUTGRIP pre multifunkčné sústružnícke a zapichovanie aplikácie, ďalej HELIMILL, SUMOCHAM, a postupne sme uviedli na globálny trh mnoho ďalších prevratných nástrojových systémov a riešení. Okrem centrály, má ISCAR ďalších 15 výrobných miest po celom svete, a tak má priestor systematicky zlepšovať svoje produkty.

ISCAR portfólio produktov

ISCAR portfólio produktov

V priemere prináša na trh 1 300 nových výrobkov ročne. Napriek tomu, že sme veľkým globálnym dodávateľom rezných nástrojov, usilujeme sa o to, aby sme boli aj lokálni, a to tým, že vyhovieme špecifickým požiadavkám každého zákazníka. Známe obchodné názvy spoločnosti ISCAR za posledných 40 rokov ako SELFGRIP, TANG-GRIP, HELIMILL, TANGMILL, HELITANG, MULTI-MASTER, CHAMDRILL a SUMOCHAM, pripravili cestu pre nové produkty IQ, ktoré boli uvedené na trh v nedávnej dobe. Snahou ISCAR je neustále znižovať náklady na obrábanie, pričom tím výskumu a vývoja sa sústreďuje na vývoj nástrojov, ktoré sa vyznačujú zložitejšími a presnejšími tvarmi.

Produkty HIGH-IQ-LINE ako PENTA-IQ, DOVE IQ GRIP, TANG-GRIP IQ, HELI IQMILL 390 a DOVE IQ TURN môžu byť aplikované na rýchlejšie aplikácie v kovoobrábaní a opakovane dokázali svoju schopnosť znížiť výrobné náklady. Vo všetkých výrobných strediskách ISCAR sa používajú najmodernejšie strojné zariadenia, čím sa konzistentne zabezpečuje výroba vysoko kvalitných rezných nástrojov.

Čo robí ISCAR pre inováciu výrobkov a marketing nových produktov?

Vízia, ktorá riadi marketingovú filozofiu spoločnosti ISCAR, je zvýšenie produktivity a ziskovosť zákazníka. Trh je motiváciou inovácie výrobkov ISCAR, neustálou inšpiráciou vývoja a poskytovania nových riešení pre dynamický rozsah materiálov a výrobných aplikácií. Inteligentné kovoobrábanie je spôsob myslenia spoločnosti ISCAR na podporu vývoja nových nástrojov pre zvýšenie produktivity. Naši zákazníci v kovoobrábacom priemysle sa môžu na nás spoľahnúť.

V čom si myslíte, že spočíva najväčšia konkurenčná výhoda firmy ISCAR?

V prvom rade, ISCAR považuje sám seba za konkurenta č. 1 a snaží sa pokračovať v inováciách aj v oblasti pridanej hodnoty. Momentálne celosvetovo držíme druhú pozíciu v rámci kovoobrábacieho priemyslu. Náš záväzok spájať inovácie so spoľahlivosťou spolu s našimi rozsiahlymi vedomosťami, prenikaním na trh a jedinečnou silnou a globálnou firemnou kultúrou, nám umožňuje zostať v čele kovoobrábacieho priemyslu a poskytovať našim zákazníkom optimálne, efektívne riešenie ich požiadaviek.

ISCAR je špecifický, ako ste už spomenuli, svojou firemnou filozofiou a kultúrou – aké sú jej hlavné prvky?

Získanie si vernosti a spokojnosti zákazníkov je hlavným cieľom spoločnosti ISCAR a riadiacou silou našej firemnej filozofie. Je to náš záväzok dosiahnuť ziskovosť našich zákazníkov. ISCAR tiež intenzívne investuje do výchovy svojich zamestnancov, má vlastné vzdelávacie centrum na posilnenie správnych procesov na všetkých úrovniach.

Generálny riaditeľ ISCAR - Stef Wertheimer

Generálny riaditeľ ISCAR – Stef Wertheimer

Aká je vízia firmy pre blízku budúcnosť a očakávaný vývoj?

„Kde sa inovácia nikdy nezastaví” – je základná vízia, ktorá usmerňuje výskum, vývoj i celú spoločnosť vo všetkých oblastiach. A ďalšie motto ISCAR „Inteligentné obrábanie” je pokračujúci proces vývoja nových produktov pre zvýšenie produktivity. Ako som už spomínal, naším cieľom je poskytnúť zákazníkom najnovšie technológie na zníženie nákladov. Strategická filozofi a ISCAR sa realizuje v oblasti výskumu a vývoja, ktorý riadi náš rast obchodu. Okamžite, ako uvedieme na trh najnovšie systémy nástrojov, ďalší tím z divízie výskumu a vývoja sa už zameriava na navrhovanie nástrojov, ktoré im budú konkurovať. A takto sa posúvame stále ďalej. V podstate sa teda inovácie vo firme ISCAR nikdy nekončia.


Zdroj: ai magazine  5/2017

Zdroj titulnej fotografie: imc-companies.com

Zdroj fotografií v článku: metalworkingnews.info; imesofisrael.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?