Odvetvie 3D tlačiarní expandovalo o 25,9% za rok 2015

Globálne expandovalo odvetvie „additive manufacturing“ alebo 3D tlačiarní až o 25,9% za rok 2016 podľa každoročného prieskumu spoločnosti Wohlers na celkovú hodnotu obratov 5,17 miliardy dolárov (4,52 miliardy euro). Je to už druhý rok po sebe, čo stúpli obraty o viac ako 1 miliardu dolárov.

Prieskum od spoločnosti Wohlers obsahuje množstvo dát a analýz. Obsahuje aj vývoj množstva spoločností za posledných 20 rokov ako aj využitie rôznych materiálov používaných pri 3D tlači a ich aplikácii.

Tento prieskum obsahuje dáta z 51 priemyselných výrobcov, 98 poskytovateľov služieb, 15 spoločností na výrobu materiálov a množstva výrobcov komerčných 3D tlačiarní.

Na základe prieskumu, Wohlers uvádza, že rast bol evidentný vo viacerých segmentoch trhu pre additive manufacturing, ale hlavne v 3D tlači kovov. Tento segment výrazne narástol za posledný rok.

V roku 2011 ponúkalo priemyselné 3D tlačiarne len 31 výrobcov, v roku 2014 to už bolo 49 a v roku 2015 toto číslo narástlo na 62.
Kompletnú správu od Wohlers s množstvami údajov, grafov, tabuliek a s vyše 300 obrázkami si môžete zakúpiť tu.

Graf zobrazuje počet predaných 3D tlačiarní za posledných 9 rokov. Zdroj: wohlers

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: