Crash testy prvýkrát pod dohľadom röntgenu

Použitie röntgenu pri nárazových skúškach umožní vidieť proces deformácie konštrukčných dielov aj zvnútra. Prečítajte si viac:

  • Použitie röntgenu pri nárazových skúškach umožní vidieť proces deformácie konštrukčných dielov aj zvnútra.

  • Cieľ: zlepšenie kvality prognózy pre simulácie nárazov vozidiel.

Spoločne s organizáciou Fraunhofer-Institut für Kurzzeitdynamik (Inštitút Fraunhofer pre krátkodobú dynamiku), Ernst-Mach-Institut, EMI z Freiburgu testuje sekcia bezpečnosti vozidiel koncernu Daimler AG v centre Tech Center i-protect prvýkrát použitie röntgenovej technológie pri nárazových skúškach.

Ultrakrátkodobá röntgenová technológia zhotovuje počas nárazovej skúšky stavové obrázky definovaných oblastí v maximálne ostrej kvalite. Novinkou pritom je, že vďaka tejto technológii je možné skúmať správanie konštrukčných dielov, ktoré sú významné z hľadiska bezpečnosti, a to dokonca principiálne v ich vnútri. Ďalšie plus: údaje z „röntgenovej nárazovej skúšky“ je možné spájať s počítačovo podporovanými simulačnými modelmi. Táto syntéza môže prispieť k ešte výraznejšiemu zlepšovaniu spoľahlivosti prognózy simulácií nárazov.

Aj vzhľadom na alternatívne koncepcie ochrany – práve pri vysoko automatizovanom jazdení budúcnosti – pracujú interdisciplinárne tímy aktívne v centre Tech Center i-protect. Veda a prax spoločne hľadajú odpovede na otázku, aké nové impulzy pri pozorovaní interiéru a klasifikácii cestujúcich relevantne prispievajú k zlepšovaniu pasívnej bezpečnosti.

Vo virtuálnom svete sa digitálny model človeka (Human Body Model) dokázal prvýkrát pomocou svalmi riadených pohybov podstatným spôsobom priblížiť aktívnej úlohe ako náhrada figuríny pre preventívne koncepty ochrany.

Tech Center i-protect – prepojenie na medzinárodnej úrovni

Ako ďalší krok nasleduje silnejšie prepojenie výskumného združenia na medzinárodnej úrovni v rámci agendy. Od založenia centra Tech Center i-protect 21.januára 2016 pracuje koncern Daimler AG v rámci tejto platformy pre spoluprácu na trvalo udržateľných riešeniach pre integrálnu bezpečnosť v rámci mobility budúcnosti. Partnermi sú spoločnosť Robert Bosch GmbH, Univerzita v Stuttgarte, Fraunhofer-Institut für Werkstoffmechanik IWM (Inštitút Fraunhofer pre mechaniku materiálov IWM) a Fraunhofer-Institut für Kurzzeitdynamik (Inštitút Fraunhofer pre krátkodobú dynamiku), Ernst-Mach-Institut, EMI Freiburg, Technická univerzita v Drážďanoch, Technická univerzita v Grazi, a klinika Stuttgart.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?