Dodávka 1,5-tisíca elektrických transportérov Sprinter a Vito

V Nemecku pripravujú doručovanie zásielok elektrickými dodávkami. Prečítajte si viac:

Stutgartská divízia Daimleru: Mercedes-Benz Vans najnovšie dodá na doručovanie v centrách miest pre hamburgskú logistickú a kuriérsku spoločnosť Hermes Germany (obe spolupracujú od roku 1972) celkovo 1,5-tisíca transportérov Sprinter a Vito s elektrickým pohonom.

Nasadenie elektricky poháňaných vozidiel napájaných z akumulátorov v reálnej prevádzke spustia najskôr v pilotnej fáze v Stuttgarte a Hamburgu začiatkom roka 2018. Do konca roku 2020 má všetkých poldruha tisíca elektrických transportérov jazdiť pre firmu Hermes v aglomeračných oblastiach po celom Nemecku.

„Elektrické pohony sú kľúčovou technológiou v mestskej distribučnej preprave – práve aj v priemyselnom prostredí. Dodávky na poslednom úseku cesty musia byť ešte efektívnejšie a v niektorých oblastiach aj bezemisné. V poslednom roku sme preto vydali vyhlásenie, že po roku 2011 začneme opäť sériovo vyrábať elektrický transportér značky Mercedes-Benz. Sme hrdí na to, že spoločnosť Hermes môžeme už teraz uviesť ako nášho prvého zákazníka – a to s významným počtom kusov. Úplne konkrétne tak zavádzame do praxe naše oznámenie o komplexných odvetvových riešeniach šitých na mieru v spolupráci s našimi zákazníkmi. Hermes potrebuje pre svoj profil nasadenia tak stredne veľké ako aj veľké elektrické transportéry. Dokážeme ponúknuť oboje, s kvalitnými, spoľahlivými a bezpečnými vozidlami, ktoré aj v otázke ergonómie pracoviska vodiča spĺňajú vysoké nároky“, vysvetľuje Volker Mornhinweg, riaditeľ divízie Mercedes-Benz Vans.

Do roku 2025 plánuje Hermes doručovať zásielky v centrálnych mestských oblastiach všetkých veľkých nemeckých miest kompletne bez emisií. Na nabíjanie elektrických vozidiel bude používať len elektrickú energiu pochádzajúcu na 100 percent z obnoviteľných zdrojov. Mercedes-Benz Vans dodá pre elektrické vozidlá spoločnosti Hermes aj inteligentné riešenia ložného priestoru a inovatívne služby mobility či zosieťovania.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?