Dodávka 1,5-tisíca elektrických transportérov Sprinter a Vito

V Nemecku pripravujú doručovanie zásielok elektrickými dodávkami. Prečítajte si viac:

Stutgartská divízia Daimleru: Mercedes-Benz Vans najnovšie dodá na doručovanie v centrách miest pre hamburgskú logistickú a kuriérsku spoločnosť Hermes Germany (obe spolupracujú od roku 1972) celkovo 1,5-tisíca transportérov Sprinter a Vito s elektrickým pohonom.

Nasadenie elektricky poháňaných vozidiel napájaných z akumulátorov v reálnej prevádzke spustia najskôr v pilotnej fáze v Stuttgarte a Hamburgu začiatkom roka 2018. Do konca roku 2020 má všetkých poldruha tisíca elektrických transportérov jazdiť pre firmu Hermes v aglomeračných oblastiach po celom Nemecku.

„Elektrické pohony sú kľúčovou technológiou v mestskej distribučnej preprave – práve aj v priemyselnom prostredí. Dodávky na poslednom úseku cesty musia byť ešte efektívnejšie a v niektorých oblastiach aj bezemisné. V poslednom roku sme preto vydali vyhlásenie, že po roku 2011 začneme opäť sériovo vyrábať elektrický transportér značky Mercedes-Benz. Sme hrdí na to, že spoločnosť Hermes môžeme už teraz uviesť ako nášho prvého zákazníka – a to s významným počtom kusov. Úplne konkrétne tak zavádzame do praxe naše oznámenie o komplexných odvetvových riešeniach šitých na mieru v spolupráci s našimi zákazníkmi. Hermes potrebuje pre svoj profil nasadenia tak stredne veľké ako aj veľké elektrické transportéry. Dokážeme ponúknuť oboje, s kvalitnými, spoľahlivými a bezpečnými vozidlami, ktoré aj v otázke ergonómie pracoviska vodiča spĺňajú vysoké nároky“, vysvetľuje Volker Mornhinweg, riaditeľ divízie Mercedes-Benz Vans.

Do roku 2025 plánuje Hermes doručovať zásielky v centrálnych mestských oblastiach všetkých veľkých nemeckých miest kompletne bez emisií. Na nabíjanie elektrických vozidiel bude používať len elektrickú energiu pochádzajúcu na 100 percent z obnoviteľných zdrojov. Mercedes-Benz Vans dodá pre elektrické vozidlá spoločnosti Hermes aj inteligentné riešenia ložného priestoru a inovatívne služby mobility či zosieťovania.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: