ABB Ability™ v znamení úspor:
Možnosti pre vodárenské spoločnosti

Priemysel 4.0 / Nové aplikácie digitalizácie priemyslu

Digitálne riadiace systémy prinášajú úspory. Aj o tom svedčí najnovšia aplikácia riešení ABB Ability™ vo vodárenskom podniku v Taliansku. Výsledkom sú nielen podstatné úspory času i nákladov, ale aj skvalitnenie služieb zákazníkom spoločnosti. Digitalizácia riadenia a pripojenie elektrických inštalácií spoločnosti Consorzio di Bonifica Veronese (CBV) do cloudu má tak význam pre obe strany. Spoločnosti pomôže znížiť prevádzkové náklady až o 30% a zákazníkom umožní prístup k informáciám v reálnom čase a v konečnom dôsledku aj zvýšiť celkovú výkonnosť ich elektrických systémov.

Zariadenia čo vidia a počujú

“Našim ističom sme dodali oči a uši a napojili sme ich do cloud Microsoft Azure. Pomocou špeciálnych algoritmov tak zákazníci dostanú lepšiu a rýchlejšiu podporu, ako aj monitoring a správu prevádzok prostredníctvom intuitívneho online rozhrania,” uviedol prezident divízie Produkty pre elektrifikáciu (EP) Tarak Mehta.

“Táto konkrétna aplikácia digitálnych riešení ABB Ability je výborným príkladom prínosu v podobe úspor. Využitím priemyselného internetu vecí môžeme digitalizovať vybavenie a zariadenia našich zákazníkov a čo najviac minimalizovať ich celkové prevádzkové náklady a spotrebu energie.”, dodal Mehta.

Prečerpávacie stanice firmy CBV zabezpečujú dodávky vody z rezervoárov pre poľnohospodárske farmy v čase sucha. Riešenia ABB zabezpečia efektívny zber dát a ich použitie na efektívne využívanie elektrickej energie a online monitorovanie finančných nákladov. CBV očakáva, že nový digitálny systém prinesie zníženie prevázkových nákladov o 30 % a zníženie času potrebného na údržbu na úrovni 40 %.

“Riešenia ABB Ability nám umožnili pripojiť náš doterajší hardvér do cloudu. Tým sme získali možnosť našu prevádzku riadiť oveľa efektívnejšie.,“ komentoval zmeny prevádzkový riaditeľ CBV Riccardo Tosi.

 

„Vďaka dostupnosti týchto dát sme dosiahli stupeň spôsobilosti pre získanie certifikátov na poli energetickej účinnosti v hodnote 24 000 €, a to bez času a výdavkov, ktoré by sme museli vynaložiť na nezávislý externý audit. Toto riešenie chceme zaviesť na viacero našich prevádzok, čím očakávame asi 30-% úsporu prevádzkových nákladov.”

ABB pripojila do cloudu aj malú vodnú elektráreň, ktorú prevádzkuje firma CBV. Pomocou vzdialeného prístupu ku všetkým údajom môže teraz spoločnosť oveľa jednoduchšie nielen presne zmerať, koľko energie dodáva ďalším podnikom, ale aj zabezpečiť jej dostatočnú kvalitu. Technológia navyše umožňuje vzdialený monitoring aj pre viacero prevádzok naraz. Na dosiahnutie ešte vyššej účinnosti a produktivity si užívatelia môžu nastaviť a dostávať upozornenia pri každom abnormálnom stave zariadení. Prístup k údajom zo systému majú potom kedykoľvek a odkiaľkoľvek cez smartfón, tablet alebo PC.

————————

ABB Ability udáva tón digitalizácie pre jej uplatnenie v priemysle. Predstavuje súbor špičkových digitálnych riešení, ktoré pomôžu transformovať priemyselné prevádzky do digitálnej éry.

 Súbor založený na cloudovej platforme Azure, zahŕňa viac ako 180 špičkových digitálnych riešení, od vzdialených monitorovacích systémov robotov, motorov a strojových zariadení až po systémy, ktoré maximalizujú efektivitu nabíjania elektrických vozidiel.

 http://new.abb.com/abb-ability

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?