Prispôsobujete interiér pokroku a modernej dobe?
Nezabudnite pritom na rozvody elektrickej siete

Výkyvy a prepätia v našich energetických sieťach nie sú v žiadnom prípade nič nezvyčajné. Môžu znefunkčniť drahé zariadenia a dokonca ohroziť životy a zdravie ľudí. Aby sa predišlo takýmto následkom, na trhu sú dostupné rôzne zariadenia na ochranu proti ohrozeniu domácnosti alebo firiem nebezpečným elektrickým prúdom.

Ak sa teda chystáte svoj domov alebo interiér podniku rekonštruovať, práve s ich pomocou môžete včas diagnostikovať problém a poistiť si tak budúcnosť komfortného a bezpečného bývania či práce.

Lokalizácia káblových porúch

Vysoká úroveň rozvoja moderných technológií umožnila vybaviť naše domácnosti a firmy hig-tech domácimi spotrebičmi, ktoré šetria čas, uľahčujú prácu a zjednodušujú život. V drvivej väčšine bytov a bytových domov sa určite budú nachádzať automatické práčky a umývačky riadu, mikrovlnné rúry, chladničky, audio a video technika, osobné počítače, ale aj ďalšie elektrospotrebiče na báze elektronických súčiastok s digitálnymi riadiacimi algoritmami.

S rastom funkčnosti, efektívnosti a jednoduchosti použitia rastú ale aj požiadavky takýchto zariadení na napájacie napätie, ktorých ukazovatele, žiaľ, nie vždy zodpovedajú súčasným štandardom kvality elektrickej energie.

Preto, ak sa chystáte svoj domov alebo firmu modernizovať, nezabudnite novým trendom prispôsobiť aj rozvody elektrickej energie. Pevne veríme, že presná lokalizácia káblov vám v tomto smere pomôže.

Vyskúšajte termovízne meranie

Termokamery sú jedným z najobľúbenejších typov zariadení na zabezpečenie veľkých objektov. Využitie termovíznych zariadení možno len ťažko preceňovať, pretože pomáha aj pri prevencii a šírení závažných infekčných či vírusových ochorení – výborným príkladom je nepríjemný koronavírus.

Video monitorovacia termokamera samozrejme nemôže určiť príčinu ochorenia, ale pomôže identifikovať jeho hlavný príznak – zvýšenú telesnú teplotu. Môže za to špeciálny senzor zabudovaný vo fotoaparáte s citlivým prvkom, reagujúcim na rôzne teploty, ktoré nie je náš zrak schopný zaznamenať.

A práve tento systém sa využíva aj v stavebníctve, na odhalenie teplotných únikov a spomínaných káblových porúch. Kompletné termovízne meranie vykonávané profesionálmi tak môže byť spolu s lokalizáciou káblových porúch tou najlepšou prevenciou pred prípadným vznikom požiaru, poruchami elektrických spotrebičov alebo úrazmi spôsobenými nebezpečným elektrickým prúdom.

Tak na tieto kroky pri rekonštrukciách interiérov myslite a nepríjemným situáciám sa určite vyhnete.

Zdroj obrázka: Bykfa/Shutterstock.com

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?