Čo potiahne dopravu a logistiku do budúcnosti?

Turbulentné zmeny v doprave a logistike nepoľavujú. Pokračujú nové európske legislatívne zmeny, industriálny trh naberá na dynamike, inovácie v logistike sú už jej prirodzenou súčasťou.

Aká je aktuálna situácia v doprave a logistike a akým výzvam budeme v najbližšom období čeliť? Čo bude agregovanou hnacou silou pre tieto odvetvia do budúcnosti? Na to odpovie druhý ročník TREND konferencie Logistika a doprava 2018, ktorá sa uskutoční 12. júna v Radisson Blu Carlton Hotel v Bratislave.

Dopravcovia na križovatke

V rámci zabezpečenia efektívneho transportu už v procese rozhodovania nezohráva samotnú úlohu len prepravná vzdialenosť, ale aj dostupné prepravné prostriedky, ako aj legislatívne podmienky ovplyvňujúce ich použitie. Okrem legislatívy zohráva ešte dôležitú úlohu aj samotná infraštruktúra. V procese rozhodovania sa spoločnosti musia zaoberať kombináciou dostupnej infraštruktúry, geopolitických zmien, národných a nadnárodných legislatív.

Akým problémom aktuálne čelia rôzne formy dopravy? Ktorá z nich v rámci regulácií bude v budúcnosti najúspešnejšou? S akými zmenami sa stretávajú dopravcovia, čo na Slovensko priniesol v závere roka prvý vlak s kontajnermi z Číny a akú úlohu zohráva letecká forma prepravy? Pomáhajú spoločnostiam prepravné burzy?

Má Slovensko dostatočný počet skladov a hál?

Vo vzťahu k zastavanej ploche je industriálny trh v ostatnom období najrýchlejšie rastúcim trhom na Slovensku. Pri dopravných uzloch vznikajú stále nové a nové logistické centrá. Trend podporuje nielen pozitívny vývoj v automobilovom segmente, ale aj dynamické odvetvie e-commerce.

Ako sú zaplnené logistické centrá a aké je ich využitie? Čo bude s priestormi po podnikoch, ktoré ohlásili svoj presun? Ako sa dá zvýšiť efektívnosť logistických centier? Existuje v rámci centier vzájomná kooperácia?

Inovácie v doprave a logistike

Dôraz na aplikáciu inovácií už nie je sústredený iba na výrobné spoločnosti, ale prakticky sa dotýka celého reťazca – od dodávateľov cez výrobcu až po zákazníka. Mnohé spoločnosti sa už nesústreďujú len na optimalizáciu výrobných procesov. Pochopili, že optimalizovať sa dá aj v logistike. Nutnosťou je inovácia všetkých logistických procesov nielen cez automatizáciu transportu, ale automatizáciu treba presunúť aj do informačných procesov a skladov. Dôvod automatizácie je jednoduchý. K dispozícii je čoraz menej dostupných pracovníkov v oblasti logistiky, a preto dochádza k rastu logistických nákladov. Prichádzajú tak na rad moderné prostriedky, automatizované riešenia, prostredníctvom snímačov sa sleduje pohyb tovarov, vznikajú SMART riešenia pre efektívnosť práce samotných logistických pracovníkov. Kým v minulosti bol informačný tok izolovaný len na úrovni podnikov, podnikov a skladov, skladov a predajní, predajní a zákazníkov, v súčasnosti je snahou komplexné prepojenie celého tohto toku.

Celý programregistráciu na konferenciu nájdete na stránke www.trendkonferencie.sk

Trend 2018


Tlačová správa News and Media Holding a.s. pre redakciu PrePriemysel.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?